search
REKLAMA
News

DOKTOR SEN. Nowy zwiastun kontynuacji LŚNIENIA!

Łukasz Budnik

8 września 2019

doktor sen
REKLAMA

Do sieci trafił nowy zwiastun filmu Doktor Sen, adaptacji powieści Stephena Kinga pod tym samym tytułem. Wydana w 2013 roku książka opowiadała dalsze losy Dana Torrance’a. W filmie rolę tę zagra Ewan McGregor. Trailer możecie obejrzeć poniżej:

Choć film będzie adaptacją powieści, nawiąże też do słynnego Lśnienia Stanleya Kubricka. Fabuła opowie o wyniszczonym przez wydarzenia z hotelu Overlook Danie, który na swojej drodze spotka organizację Prawdziwy Węzeł, pragnąca uzyskać nieśmiertelność i polująca na osoby obdarzone tym samym darem, co Torrance.

Ekranizację napisał i wyreżyserował Mike Flanagan, odpowiedzialny za takie produkcje jak Ouija: Narodziny zła, Gra Geralda Oculus. Twórca stał też za stworzeniem świetnie przyjętego serialu Netflixa pt. Nawiedzony dom na wzgórzu. Flanagan konsultował się z Kingiem podczas pisania scenariusza, chcąc jak najlepiej połączyć oba źródła – literackie i filmowe. Poza McGregorem w obsadzie znalazła się znana z serii Mission: Impossible Rebecca Ferguson oraz debiutująca na wielkim ekranie Kyliegh Curran.

Premiera filmu w Stanach Zjednoczonych przewidziana jest na 8 listopada tego roku, światowa: na 30 października. W Polsce produkcja trafi do kin 15 listopada.

Co sądzicie o zwiastunie?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA