search
REKLAMA
News

Do sieci trafiły nowe okładki promujące film OPPENHEIMER Christophera Nolana

Oppenheimer zadebiutuje 21 lipca 2023 roku i będzie konkurować z Barbie Grety Gerwig.

Łukasz Budnik

9 grudnia 2022

oppenheimer murphy
REKLAMA

W przyszłym roku na ekrany trafi Oppenheimer Christophera Nolana, kolejna produkcja reżysera osadzona w czasie drugiej wojny światowej. Fabuła skupi się na postaci amerykańskiego fizyka J. Roberta Oppenheimera i konstrukcji bomby atomowej, opowiadając o “człowieku, który musiał zaryzykować zniszczenie świata, aby go ocalić”. Do sieci trafiły okładki Total Film zapowiadające numer poświęcony m.in. widowisku Nolana.

W Oppenheimera wciela się Cillian Murphy. Oprócz aktora na ekranie pojawią się Emily Blunt, która zagra Katherine “Kitty” Oppenheimer, żonę fizyka, a także między innymi Matt Damon, Robert Downey Jr., Florence Pugh, Rami Malek, Benny Safdie, David Krumholtz, Alden Ehrenreich, Kenneth Branagh, Gary Oldman, David Dastmalchian, Jason Clarke, Dane DeHaan i Jack Quaid.

Nowe okładki (druga oparta jest na teaserowym plakacie filmu) poniżej. Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu możemy spodziewać się pierwszych fragmentów tego numeru Total Film.

oppenheimer 1

oppenheimer 2

Nolan nakręcił swoje widowisko kamerami IMAX i na taśmie 65 mm. Scenariusz został oparty na książce American Prometheus: The Triumph and Tragedy of J. Robert Oppenheimer Kaia Birda i Martina J. Sherwina. Przy filmie pracowali operator Hoyte Van Hoytema, montażystka Jennifer Lame oraz kompozytor Ludwig Göransson, z którym Nolan współpracował już przy Tenet.

Oppenheimer zadebiutuje 21 lipca 2023 roku i będzie konkurować z Barbie Grety Gerwig.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA