search
REKLAMA
News

DIUNA Denisa Villeneuve’a zachwyciła CHRISTOPHERA NOLANA. “Dar dla fanów kina”

“Diuna” jest według Nolana niesamowitym dziełem.

Łukasz Budnik

26 października 2021

REKLAMA

Od piątku na ekranach kin możemy oglądać Diunę Denisa Villeneuve’a, adaptację pierwszej połowy powieści Franka Herberta z 1965 roku. Film spotkał się z pozytywnym przyjęciem ze strony widzów i krytyków, a CEO Warner Bros. zasugerowała, że reżyser dostanie zielone światło na zrobienie Części II. Jedną z osób, którym Diuna wyjątkowo przypadła do gustu, jest Christopher Nolan.

W podcaście The Director’s Cut twórca Interstellar nie szczędził Villeneuve komplementów na temat jego nowego filmu.

To jeden z najlepszych przykładów połączenia ujęć stworzonych na planie i efektów komputerowych, jakie widziałem. Zniewalające na każdym kroku. Cała ekipa wykonała niesamowitą pracę. Myślę, że ten film wprowadzi w światy “Diuny” całe nowe pokolenie, lub zachęci ich, żeby przeczytali książkę. To niezwykłe dzieło. Miałem szczęście obejrzeć je już kilka razy i za każdym razem odkrywałem nowe rzeczy i detale. Ten film jest stworzony, aby oglądać go na wielkim ekranie. To prawdziwa przyjemność i dar dla fanów kina.

Nolan nie kryje się z tym, jak istotne jest dla niego oglądanie filmu w kinie. Z podobnego założenia wychodzi Villeneuve, który przed premierą Diuny także podkreślał, że to produkcja przeznaczona do oglądania na największym możliwym ekranie i przy najlepszym nagłośnieniu.

Nowy film Nolana – Oppenheimer – zobaczymy 21 lipca 2023 roku. Fabuła skupi się na postaci amerykańskiego fizyka J. Roberta Oppenheimera i konstrukcji bomby atomowej, opowiadając o “człowieku, który musiał zaryzykować zniszczenie świata, aby go ocalić”. W rolach głównych pojawią się Cillian Murphy i Emily Blunt. 

Zdjęcie główne: Koimoi

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA