search
REKLAMA
News

Oficjalnie: DIUNA: CZĘŚĆ 2 trafi do kin w 2023 roku

Diuna do tej pory zarobiła na świecie 223 miliony dolarów.

Łukasz Budnik

26 października 2021

REKLAMA

Kilka dni po premierze Diuny w amerykańskich (a także polskich) kinach i na platformie HBO Max, spełnia się marzenie Denisa Villeneuve’a o zrealizowaniu dwuczęściowej adaptacji. Kontynuacja historii Paula Atrydy została oficjalnie potwierdzona i trafi do kin w październiku 2023. 

Diuna w premierowy weekend zarobiła w USA 40,1 miliona dolarów. To najlepszy debiut w karierze Villeneuve’a, a także najlepsze tegoroczne otwarcie filmu dystrybuowanego przez Warner Bros. O powstaniu kontynuacji zadecydowało studio Legendary, produkujące widowisko. Reżyser w oświadczeniu stwierdził:

Właśnie otrzymałem wiadomość, że oficjalnie ruszamy z Diuną: Częścią 2. Zaadaptowanie powieści Franka Herberta było moim marzeniem, a teraz mogę dziękować fanom, obsadzie, ekipie, Legendary i Warner Bros. za jego wspieranie. To dopiero początek.

Oświadczenia wydali także przedstawiciele studia Legendary, którzy poinformowali, że z przyjemnością ruszają z produkcją kontynuacji Diuny, a do tego punktu nie dotarliby, gdyby nie wizja Villeneuve’a i jego utalentowanej ekipy, scenarzystów i obsady. Z kolei Toby Emmerich z Warner Bros stwierdził, że Diuna to film zarówno niezwykły wizualnie jak i chwytający za serce, a on sam nie może się doczekać kolejnego rozdziału tej opowieści.

Diuna do tej pory zarobiła na świecie 223 miliony dolarów. Budżet (nie licząc kosztów marketingu) wyniósł około 165 milionów dolarów.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA