search
REKLAMA
News

DAVID LYNCH zagra w kolejnym filmie STEVENA SPIELBERGA pt. “The Fabelmans”

David Lynch wystąpi w filmie opartym na młodości Spielberga.

Łukasz Budnik

5 lutego 2022

steven spielberg david lynch
REKLAMA

Steven Spielberg pracuje aktualnie nad filmem The Fabelmans opartym na własnym życiu. W obsadzie filmu są między innymi Michelle Williams, Seth Rogen, Paul Dano i Julia Butters. Teraz dołączył do niej sam David Lynch, który wcieli się w nieokreśloną na ten moment rolę. 

Scenariusz do The Fabelmans napisał sam Spielberg wraz z Tonym Kushnerem. Historia została oparta na dzieciństwie Spielberga, który dorastał w Arizonie. Williams i Dano wcielają się w postaci zainspirowane rodzicami reżysera, z kolei Rogen gra bohatera stworzonego na bazie wujka Spielberga. W obsadzie jest też Gabriel LaBelle, który początkującego filmowca, Sammy’ego. Tworząc film, Spielberg współpracuje ze swoją stałą ekipą, w tym z operatorem Januszem Kamińskim. Zdjęcia rozpoczęły się w lipcu zeszłego roku.

David Lynch 1

Lynch nie pierwszy raz pojawi się na ekranie jako aktor; reżyser występował już przed kamerą choćby w Miasteczku Twin Peaks, gdzie wcielił się w Gordona Cole’a, niedosłyszącego agenta FBI. Twórca użyczał też głosu w animacjach (Family Guy oraz Robot Chicken). Na ten moment nie wiadomo, czy Lynch planuje powrót jako reżyser, choć w listopadzie 2020 roku mówiło się o tym, że przymierza się do projektu o roboczym tytule Wisteria. Jego ostatni kinowy film to Inland Empire z 2006 roku.

Premiera The Fabelmans zaplanowana jest na 23 listopada.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA