search
REKLAMA
News

Daniel Craig i twórca “Tamtych dni, tamtych nocy” połączą siły przy ekranizacji powieści QUEER

Luca Guadagnino zbiera aktualnie fundusze na film.

Łukasz Budnik

9 grudnia 2022

REKLAMA

Luca Guadagnino, którego film Do ostatniej kości wciąż możemy oglądać w kinach, szykuje kolejny projekt. Tym razem twórca planuje nakręcić Queer, adaptację powieści Williama S. Burroughsa z 1985 roku, wydanej u nas pt. Pedał

Poznaliśmy też główną gwiazdę produkcji – będzie to Daniel Craig. Guadagnino aktualnie zbiera fundusze na realizację produkcji. W oficjalnym opisie książki Burroughsa, kontynuującej wątki rozpoczęte w Ćpunie, czytamy:

William Lee ucieka przed narkotykami i atmosferą Nowego Jorku. Osiedla się w stolicy Meksyku, w miejscu, które stało się azylem dla wielu zagubionych i nieprzystosowanych. Lee jest homoseksualistą – po wielu upokarzająco nieudanych próbach nawiązania kontaktu poznaje młodego mężczyznę, Gene’a Allertona. Gene oddaje mu się biernie, obojętnie, bez śladu obrzydzenia czy satysfakcji. Obaj wybierają się w szaleńczą podróż w głąb Ameryki Południowej w poszukiwaniu yage, tajemniczej halucynogennej rośliny… Kim są postaci Burroughsa – wykolejeńcami czy romantycznymi bohaterami? Być może homoseksualizm i narkomania są tylko osłoną, próba wyrażenia protestu przeciwko wrogiemu, nieprzyjaznemu społeczeństwu…

Zanim Guadagnino zrealizuje Queer, zobaczymy jeszcze jeden film spod jego ręki – Challengers z Zendayą. Produkcja zadebiutuje 11 sierpnia 2023 roku. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA