search
REKLAMA
News

Czy w AVENGERS: KOŃCU GRY nawiązano do grupy X-MEN? Fani analizują jeden z dialogów

Łukasz Budnik

6 sierpnia 2020

REKLAMA

Od lipca zeszłego roku wiemy, że przedstawiciele Marvela planują wprowadzić do MCU przedstawicieli grupy X-Men (prawda do tych postaci należą aktualnie do Disneya). Choć mutanci pojawią się najwcześniej dopiero w piątej fazie uniwersum, fani zastanawiają się, czy ich obecność nie została zapowiedziana już w Avengers: Końcu gry

Wszystko za sprawą niesłyszalnego dialogu z filmu, do którego dodano napisy na platformie Disney+. Chodzi o scenę toczącą się w 1970 roku, gdy Kapitan Ameryka obserwuje Peggy Carter zza szyby. Jego ukochana rozmawia z innym agentem, a ich słowa brzmią następująco:

– Próbują, proszę pani, ale jednostka Braddocka została zatrzymana przez uderzenia piorunów.

– Przyjrzę się prognozom pogody.

– To nie piorunom się przypatrujemy.

Fani na Reddicie zastanawiają się, czy może być to nawiązanie do Storm, jednej z najpopularniejszych mutantek z X-Men, która ma moc panowania nad pogodą. Miłośnicy Marvela zastanawiają się, czy Tony Stark wiedział, że należy przenieść się do tego dnia, ponieważ właśnie wtedy odkryto obecność mutantów (stąd obecność wszystkich ważnych osób w bazie). Z drugiej strony część osób wątpi, że Marvel zdecydowałby się na wprowadzenie X-Men w latach 70., bo nie pozwoliłoby to na interakcje ze współczesnymi bohaterami (o ile w grę nie weszłyby podróże w czasie). Tymczasem w komiksach Storm była żoną Czarnej Pantery. Warto dodać, że wspomniany w dialogu Braddock to prawdziwe nazwisko jeszcze jednego superbohatera noszącego przydomek Captain Britain, któremu moce nadał sam Merlin.

Tutaj możecie przeczytać pełny temat na Reddicie.

Co sądzicie o tych spekulacjach? Czy według was może to być nawiązanie do X-Men? Dajcie znać!

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA