search
REKLAMA
News

Czy to MICHAEL B. JORDAN zagra główną rolę w reboocie CZŁOWIEKA Z BLIZNĄ?

Łukasz Budnik

22 września 2020

REKLAMA

Do nowej wersji Człowieka z blizną przymierzano się już kilkakrotnie. Poczynając od 2011 roku, z projektem związani byli David Ayer, David Yates, Pablo Larraín i Antoine Fuqua, ostatecznie jednak realizacja rebootu nie doszła do skutku. W maju “Deadline” poinformowało, że reżyserii podejmie się Luca Guadagnino, który ma na koncie Tamte dni, tamte noce oraz Suspirię

Scenariusz nowej wersji napisali  Joel Coen oraz Ethan Coen, pracując na bazie poprzednich wersji skryptu. Nowy Człowiek z blizną będzie trzecią wersją tej historii. Pierwszy film został nakręcony w 1932 roku, a jego akcja działa się w Chicago. Z kolei słynne dzieło Briana DePalmy z Alem Pacino i Michelle Pfeiffer osadzono w Miami. Fabuła nadchodzącego rebootu ma toczyć się w Los Angeles. Nie ma jeszcze żadnych wieści na temat tego, kto zagra główne role, choć – jak zauważył niedawno portal Movieweb, a podłapały inne serwisy – już w maju pojawiły się pogłoski o tym, że nową rolę może otrzymać Michael B. Jordan. Aktor jest jednym z najbardziej popularnych nazwisk ostatnich lat – wystąpił m.in. w Czarnej Panterze i dwóch częściach Creeda. Naturalnie, na tę chwilę wieści o tym castingu można traktować jedynie jako plotkę.

michael-b-jordan

Gudagnino tak wypowiadał się o postaci Tony’ego Montany:

Interesuje mnie ten bohater, bo jest oznaką amerykańskiego snu. Te filmy są znakiem swoich czasów. Mój pojawi się 40 lat po poprzednim. (…) Sądzę, że ważna jest wiedza, że Tony Montana to bohater-archetyp. (…) Ważne są trzy rzeczy: po pierwsze, to musi być porządna robota, scenariusz musi być świetny – i jest. Po drugie, nasz Tony Montana musi być aktualny. Nie chcę niczego naśladować. Po trzecie, film musi być szokujący.

Uważacie, że Jordan pasowałby do tej roli?

Chcecie zobaczyć nową wersję Człowieka z blizną?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA