search
REKLAMA
News

Czwarty sezon STRANGER THINGS z rekordem otwarcia na Netfliksie

Oglądaliście już nowy sezon “Stranger Things”?

Łukasz Budnik

1 czerwca 2022

stranger things 15
REKLAMA

W piątek odbyła się premiera czwartego, przedostatniego sezonu Stranger Things, a właściwie jego pierwszej części – druga zadebiutuje 1 lipca. 

Akcja czwartego sezonu rozpoczyna się pół roku po finale poprzedniego, w którym bohaterowie stoczyli bitwę w centrum handlowym Starcourt. Bohaterowie są rozdzieleni, a ponadto zmagają się z trudnościami licealnego życia. Tymczasem na horyzoncie pojawia się nowe zagrożenie i tajemnica, której rozwiązanie może położyć kres horrorowi dotykającemu bohaterów.

Nowe odcinki Stranger Things spotkały się z wielkim zainteresowaniem widzów. W ciągu pierwszego weekendu czwarty sezon osiągnął 286,79 milionów godzin wyświetlania, co jest rekordem wśród anglojęzycznych produkcji na Netfliksie (dotychczasowym liderem był drugi sezon Bridgertonów, który osiągnął 193 miliony godzin). Rekord wszech czasów wciąż należy do Squid Game, który może pochwalić się aż 448 milionami godzin odtworzeń w ciągu zaledwie trzech dni. Czwarty sezon Stranger Things był na pierwszym miejscu najchętniej oglądanych produkcji na wszystkich 93 rynkach Netfliksa i wygenerował także zainteresowanie poprzednimi odsłonami, które znalazły się w pierwszej piątce najczęściej oglądanych tytułów tygodnia. Łącznie wszystkie sezony oglądano przez 371,34 milionów godzin.

stranger things 4

W czwartym sezonie do swoich ról powrócili David Harbour, Winona Ryder, Millie Bobby Brown, Finn Wolfhard, Millie Bobby Brown, Gaten Matarazzo, Caleb McLaughlin, Noah Schnapp, Sadie Sink, Natalia Dyer, Charlie Heaton, Joe Keery, Maya Hawke, Priah Ferguson i Cara Buono. Pojawili się też nowi bohaterowie, w których wcielili się Amybeth McNulty, Myles Truitt, Regina Ting Chen oraz Grace Van Dien. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA