search
REKLAMA
News

CHRISTOPHER NOLAN widzi gwiazdę TENET, Johna Davida Washingtona, w nowej roli dla DC

Weronika Lipińska

4 września 2020

REKLAMA

Syn Denzela Washingtona dopiero się rozkręca, a po Tenet może liczyć liczne propozycje. Choć najnowsze widowisko Christophera Nolana budzi mieszane uczucia, to John David Washington na pewno otworzył sobie tym występem liczne drzwi. Sam Nolan, który współpracował z DC przy swojej trylogii o Batmanie, a także wyprodukował  Człowieka ze stali, Batman v Superman: Świt sprawiedliwości i Ligę sprawiedliwości, zasugerował ostatnio, że aktor byłby świetnym kandydatem do najnowszego wcielenia Zielonej Latarni.

W Warner Bros. obecnie trwają prace zarówno nad filmem Green Lantern Corps, jak i serialem Green Lantern.  Potencjalnymi kandydatami do głównej roli są m.in. Idris Elba i Michael Jai White. Natomiast Christopher Nolan w niedawnym wywiadzie promującym Tenet krótko skomentował swoją pracę z DC i potencjalny wybór Washingtona do roli Johna Stewarta aka Zielonej Latarnii. Reżyser i aktor udzielali wspólnego wywiadu, kiedy gospodarz zapytał Washingtona, czy byłby zainteresowany tą rolą. Aktor przekierował pytanie do Nolana i oto, co reżyser miał do powiedzenia na ten temat:

Myślę, że moje dni w DC dobiegły końca, ale uważam, że byłby doskonałym wyborem i na pewno ma mój głos.

John David Washington przed Tenet był znany przede wszystkim z roli Rona Stalwortha w Blackkklansman. Czarne bractwo Spike’a Lee i jego kariera nie obrała jeszcze konkretnego kierunku. Co sądzicie o potencjalnym zwrocie aktora do DC?
REKLAMA