search
REKLAMA
News

Canal+ wymienia powody, dla których warto obejrzeć THE OFFICE PL. Poznaliśmy datę premiery

“The Office PL” zadebiutuje 22 października.

Łukasz Budnik

21 września 2021

REKLAMA

W 2001 roku zadebiutowało Biuro, brytyjski serial stworzony przez Ricky’ego Gervaisa oraz Stephena Merchanta. Produkcja doczekała się wielu remake’ów w różnych krajach, z czego najpopularniejszy jest ten amerykański, gdzie główne zagrali m.in. Steve Carrell, John Krasinski, Rainn Wilson i Jenna Fischer. Kilka tygodni temu Canal+ poinformowało, że we współpracy z BBC Studios tworzy polską wersję serialu. 

Przypomnijmy, że polska wersja – zatytułowana The Office PL – będzie osadzona w polskich realiach, choć scenariusze są konsultowane z BBC i akceptowane z góry. Akcja będzie rozgrywać się w Siedlcach w firmie zajmującej się produkcją wody mineralnej i prowadzonej przez pozbawionego autorefleksji Michała. Przedsiębiorstwo zostanie przejęte przez nowego właściciela, co zaniepokoi pracowników. W obsadzie znaleźli się m.in. Piotr Polak, Vanessa Aleksander, Adam Woronowicz, Kornelia Strzelecka, Mikołaj Matczak i Milena Lisiecka. Za reżyserię odpowiada Maciej Bochniak, a za scenariusz Łukasz Sychowicz, Jakub Rużyłło oraz Mateusz Zimnowodzki. Kierownikiem literackim z ramienia Canal+ jest Michał Oleszczyk. Producenci zaznaczają, że w polskiej wersji serialu zobaczymy silną kobiecą bohaterkę (w tej roli V. Aleksander), która będzie równoprawną przeciwniczką głównego bohatera.

Dziś Canal+ opublikował 10 powodów, dla których warto sięgnąć po serial. Wśród nich przeczytamy m.in., że “to idealny serial dla wszystkich, których szef jest idiotą”, a  kultowa na całym świecie fabuła została zaktualizowana i dopasowana do polskich biurowych absurdów. Twórcy stwierdzają też, że “serial zawsze przekraczał granice. I patrząc, jak robili to Brytyjczycy czy Amerykanie w swoich wersjach „Biura”, traktujemy  naszą wersję jak wyzwanie. W końcu śmiejemy się z samych siebie. A polski stosunek do homofobii, seksizmu, rasizmu… – to będzie jazda po bandzie”. Podkreślono ponadto, że “najwyższy czas dopuścić do głosu kobiety” i że za realizację serialu odpowiadają twórcy, którzy mają do tego najlepsze predyspozycje. Pełną listę przeczytacie tutaj.

Premiera została zaplanowana na 22 października.

Autorem zdjęć jest jest Łukasz Bąk.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA