search
REKLAMA
News

DANIEL CRAIG tłumaczy, dlaczego według niego kobieta nie powinna grać Bonda

Daniel Craig w “Nie czas umierać” kończy swoją przygodę z serią o Bondzie.

Łukasz Budnik

21 września 2021

REKLAMA

Wielkimi krokami zbliża się premiera 25. filmu o przygodach Jamesa Bonda, zatytułowanego Nie czas umierać. Powszechnie wiadomo, że to ostatni film z serii z Danielem Craigiem na pokładzie. Aktor, który w Bonda wciela się od 2006 roku, zostanie zastąpiony innym odtwórcą roli.

Raz za razem powraca teoria, że w kolejnych odsłonach Bonda po raz pierwszy zagra kobieta lub czarnoskóry aktor (wśród kandydatów przewijają się między innymi Regé-Jean Page oraz Idris Elba). Swoje zdanie na ten temat wyraził sam Craig, który w wywiadzie z Radio Times stwierdził, że rola Bonda nie powinna być przeznaczona dla osób innej płci lub rasy – zamiast tego filmowcy powinni zadbać o tworzenie równie ciekawych postaci.

Odpowiedź jest bardzo prosta. Dla kobiet i aktorów innej rasy powinny być tworzone lepsze postaci. Dlaczego kobieta miałaby grać Jamesa Bonda, skoro powinna być dla niej przeznaczona inna, tak samo dobra rola?

Producentka serii, Barbara Broccoli, także nie jest przekonana co do wyboru kobiety, choć z innego powodu – niegdyś wypowiadała się, że nie wydaje jej się słuszne takie odejście od materiału źródłowego w postaci książek Iana Fleminga. Dodała też, że nie trzeba zmieniać męskiej postaci w kobietę, ponieważ można po prostu stworzyć nowe bohaterki i napisać ich własne historie.

Nie zmienia to faktu, że, w związku z przejściem Bonda na emeryturę, w No Time to Die kodem 007 ma posługiwać się nowa postać grana przez Lashanę Lynch. Sama aktorka ma inne zdanie niż Craig  – według niej w Bonda mógłby wcielić się każdy, “nawet dwulatek”, bo tak czy inaczej wszyscy udaliby się do kina.

Czy chcielibyście zobaczyć kobiecą wersją Jamesa Bonda? 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA