search
REKLAMA
News

Były pracownik Disneya uważa, że studio zechce, aby JOHNNY DEPP powrócił do “Piratów z Karaibów”

Czy Johnny Depp wcieli się jeszcze kiedyś w rolę Jacka Sparrowa?

Łukasz Budnik

3 czerwca 2022

johnny depp e1605786752225
REKLAMA

Przedwczoraj Johnny Depp wygrał proces o zniesławienie wytoczony Amber Heard. Niedługo po ogłoszeniu wyroku aktor napisał na Instagramie, że dzięki decyzji ławy przysięgłych odzyskał swoje życie. Cieszy się też na nowo uwielbieniem fanów.

W trakcie procesu Depp mówił m.in. o swojej relacji z Heard, trudnym dzieciństwie oraz filmowych rolach. Kilka razy poruszony został także temat Piratów z Karaibów. Depp wyznał, że czuł się bardzo zraniony, jako że Jack to postać, którą zbudował od zera i włożył w nią wiele serca, przepisując dialogi, sceny i żarty, zaś Disney postanowił zakończyć z nim współpracę, zanim udowodniono mu jakąkolwiek winę. Depp mówił też o tym, że sam nie wróciłby już teraz do roli Jacka Sparrowa, nawet gdyby zaproponowano mu miliony dolarów.

Tymczasem magazyn People opublikował u siebie wypowiedź byłego pracownika Disneya (który piastował stanowisko kierownicze) który uważa, że studio może zechcieć zrealizować kolejnych Piratów z udziałem Deppa.

Absolutnie sądzę, że po werdykcie będzie chęć na reboot “Piratów” z Johnnym jako kapitanem Jackiem. To duży potencjał na sukces kasowy – mówimy o ukochanej postaci głęboko zakorzenionej w disnejowskiej kulturze. Biorąc pod uwagę sukces Jerry’ego Bruckheimera jako producenta “Top Gun: Maverick” z Tomem Cruise’em, na pewno jest duży apetyt na przywracanie kasowych gwiazd w popularnych seriach.

O Piratach wypowiadał się jeszcze przed wyrokiem sam Jerry Bruckheimer. W swojej wypowiedzi zasugerował, że twórcy nie powiedzieli jeszcze ostatecznego słowa w sprawie Deppa, choć są nikłe szanse, że aktor byłby brany pod uwagę przy kolejnej, szóstej części serii.

Depp Jack Sparrow 2

Depp ma ten moment jedną rolę w zanadrzu – ma zagrać króla Ludwika XV w filmie Jeanne Du Barry, którego produkcja ma rozpocząć się latem. Aktor chce też rozwijać karierę muzyczną i nagra płytę z Jeffem Beckiem, z którym aktualnie koncertuje w Wielkiej Brytanii.

Ostatni film z serii Piraci z Karaibów oglądaliśmy w 2017 roku.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA