search
REKLAMA
News

BRYAN CRANSTON wspomina, jak skradziono mu scenariusz finału “Breaking Bad” i co z tego wynikło

Bryan Cranston został doceniony za rolę Waltera White’a.

Łukasz Budnik

13 stycznia 2023

REKLAMA

Emitowany w latach 2008-2013 serial Breaking Bad zaliczany jest dziś do grona najwybitniejszych osiągnięć na polu telewizyjnym. Pięć sezonów perypetii Waltera White’a zebrało doskonałe recenzje, na czele z finałowym, który udanie zamknął wszystkie wątki i w świetnym stylu zakończył historię opowiadaną w serialu. Walter White grany był przez Bryana Cranstona, którego rola spotkała się z powszechnym uznaniem i przyniosła aktorowi cztery nagrody Emmy.

W nowym wywiadzie Cranston opowiedział historię o tym, jak skradziono mu scenariusze finałowych odcinków serialu.

Jeździłem sobie autem, wjechałem na szczyt gór Sandia w Albuquerque i poszedłem na spacer. Gdy wróciłem, spostrzegłem, że ktoś włamał mi się do auta. Skradziono walizkę z dwoma ostatnimi scenariuszami “Breaking Bad”. Zjechałem na stację benzynową i spytałem, gdzie jest komisariat. Gdy tam dotarłem, był zamknięty. Informacja mówiła, że jeśli to sytuacja alarmowa, to powinienem zadzwonić na 911, jeśli nie, na inny numer. Zadzwoniłem na ten drugi i się przedstawiłem.

Cranston dodał:

W jakiś sposób informacja o tym przedostała się do mediów. Następnego dnia mówili: “Bryanowi Cranstonowi skradziono scenariusze i zadzwonił na 911”. Niedługo później oberwało mi się w mediach społecznościowych, że zajmowałem linię 911, gdy ktoś mógł naprawdę potrzebować tam zadzwonić. Krążyły plotki o scenariuszu, przez co Vince Gilligan [twórca serialu] sporo w nim pozmieniał, żeby nic nie wyciekło.

 

W zeszłym roku zakończyła się emisja drugiego serialu osadzonego w świecie Breaking Bad – Better Call Saul, gdzie Cranston pojawił się gościnnie w finałowym sezonie. Aktor powtórzy rolę Waltera White’a w reklamie Pop Corners, która zostanie wyemitowana w trakcie Super Bowl. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA