search
REKLAMA
News

Brat CHADWICKA BOSEMANA komentuje zakończenie gali Oscarów i zwycięstwo Anthony’ego Hopkinsa

Łukasz Budnik

27 kwietnia 2021

REKLAMA

Wciąż głośno jest o zakończeniu wczorajszej ceremonii Oscarów i przyznaniu nagrody dla najlepszego aktora Anthony’emu Hopkinsowi – choć rola aktora w Ojcu jest powszechnie uznana za jedną z najlepszych w jego karierze, wielu miłośników kina spodziewało się, że nagrodę pośmiertnie otrzyma Chadwick Boseman, a jego kategoria została przesunięta na koniec, aby został godnie pożegnany. 

Ostatecznie ceremonia skończyła się nagle, bo Hopkinsa nie było na miejscu, aby odebrał statuetkę. Boseman był faworytem do Oscara, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że wcześniej zdobył Złoty Glob i nagrodę SAG. Fakt, że aktor przegrał, wywołał niesmak jego fanów. Dzień po gali TMZ zacytowało brata Bosemana, Derricka, który skomentował wyniki w imieniu całej rodziny.

Brat aktora poinformował, że rodzina Bosemana nie żywi żadnej urazy wobec Akademii i nie ma nic przeciwko zwycięstwu Hopkinsa. Derrick nie chce, aby krążyła narracja, że jego brat został okradziony z nagrody, bo każdy nominowany aktor był doskonały i zasługiwał na zwycięstwo. Rodzinie Bosemana nie jest przykro, że to nie jego nazwisko zostało wywołane na końcu i życzą Hopkinsowi wszystkiego dobrego, ponieważ “Anthony zrobiłby to samo, gdyby Chad wygrał”. Według brata Bosemana, aktor nigdy nie był fanem Oscarów i porównywał je do kampanii. Derrick przyznaje, że Oscar byłby osiągnięciem, ale nigdy nie był obsesją. 

O kontrowersyjnym i nagłym zakończeniu gali wcześniej wypowiedział się Rob Mills, przedstawiciel stacji ABC, transmitującej rozdanie.

To nie miało się zakończyć kimś, kto nie był obecny. To było skalkulowane ryzyko i wciąż myślę, że się opłaciło, bo wszyscy o tym mówili. Trzy lata temu też nikt nie chciał, żeby przeczytano werdykt ze złej koperty, a jednak to o tym się później rozmawiało. Myślę, że niektórzy mogli mieć wrażenie, że przegapili któreś nagrody. “Dlaczego kategoria Najlepszy film jest tak wcześnie?”, albo “To nagroda za najlepszy film musi to skończyć!”. Niektórzy się na to zdenerwowali, innym się to podobało, a właśnie o brak obojętności nam chodziło.

Sam Hopkins nagrał podziękowania kilka godzin po ceremonii i oddał w nich hołd dla Bosemana.

Przypomnijmy, że najlepszym filmem 2020 roku uznano Nomadland. Pełne wyniki znajdziecie tutaj.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA