search
REKLAMA
News

Bohaterka Rachel Zegler w prequelu “Igrzysk śmierci” jest przeciwieństwem Katniss. Reżyser opowiada

Nowe “Igrzyska śmierci” zadebiutują w listopadzie.

Łukasz Budnik

30 sierpnia 2023

REKLAMA

Zbliża się premiera prequela serii Igrzyska śmierci, zatytułowanego Ballada ptaków i węży. Fabuła skupi się na historii Coriolanusa Snowa, prezydenta i antagonisty w oryginalnej serii (wówczas grał go Donald Sutherland). W nowym filmie zobaczymy, jak Snow dochodzi do władzy. Akcja została osadzona 64 lata przed zdarzeniami z pierwszego filmu głównego cyklu (który na ekrany trafił w 2012 roku), 10 lat po okresie Mrocznych Dni, gdy Dystrykty zbuntowały się przeciwko Kapitolowi. 

W związku z czasem osadzenia fabuły, w filmie zabraknie miejsca dla Katniss, granej przez Jennifer Lawrence bohaterki głównego cyklu. Pojawi się za to Lucy Gray, w którą wciela się Rachel Zegler. Według reżysera Francisa Lawrence’a, który stał też za kamerą trzech filmów głównej serii, bohaterka jest przeciwieństwem Katniss.

Katniss była introwertyczką i chciała przetrwać. Była cicha i stoicka, można niemal powiedzieć, że aseksualna. Z Lucy Gray jest wręcz przeciwnie. Jej seksualność widać jak na dłoni, a ona sama jest niczym artystką. Uwielbia tłumy. Wie, jak je kontrolować i jak manipulować ludźmi.

W Balladzie występują jeszcze  Tom Blyth Peter Dinklage, Hunter Schafer, Josh Andrés Rivera, Jason Schwartzman oraz Viola Davis. Scenariusz napisał Michael Arndt na podstawie powieści Suzanne Collins. Premiera 17 listopada 2023 roku. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA