search
REKLAMA
News

Netflix pokazał zwiastun filmu ZNACHOR. Premiera nowej adaptacji we wrześniu

“Znachor” zadebiutuje już za niecały miesiąc.

Łukasz Budnik

30 sierpnia 2023

Znachor
REKLAMA

Znachor Jerzego Hoffmana to film, który do dziś cieszy się niesłabnącą popularnością, także ze względu na częste emisje w telewizji. Netflix przygotował własną adaptację powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza – ma ona trafić na platformę jeszcze we wrześniu, a w sieci zadebiutował pierwszy zwiastun.

Tym razem rolę Rafała Wilczura zagrał Leszek Lichota, a towarzyszyć będą mu Maria Kowalska (Marysia), Ignacy Liss (Hrabia Czyński) i Anna Szymańczyk (Zośka). W filmie występują także m.in. Mirosław Haniszewski, Mikołaj Grabowski, Izabela Kuna, Paweł Tomaszewski, Małgorzata Mikołajczak i Łukasz Szczepanowski. Za reżyserię odpowiada Michał Gazda. W zapowiedzi czytamy:

Profesor Rafał Wilczur to wybitny lekarz pracujący w jednej z renomowanych klinik, który w wyniku serii nieoczekiwanych zdarzeń traci rodzinę i pamięć. Od tego momentu przemierza Polskę, a swoje miejsce znajduje w małej wsi Radoliszki. Choć nie pamięta swojej przeszłości lekarskiej, niesie pomoc okolicznym mieszkańcom i szybko zostaje okrzyknięty Znachorem. Czy niesamowity splot wydarzeń sprawi, że odnajdzie swoją tożsamość i rodzinę?

Premiera 27 września.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA