search
REKLAMA
News

Bill Burr z THE MANDALORIAN komentuje fakt, że GINA CARANO została zwolniona. “Była przekochana”

Łukasz Budnik

2 marca 2021

REKLAMA

Nieco ponad dwa tygodnie do sieci trafiła informacja o zwolnieniu Giny Carano z Lucasfilm i Disneya, spowodowanym kontrowersyjnymi wpisami aktorki w social mediach. Do tej pory Carano występowała w serialu The Mandalorian, gdzie wcielała się w Carę Dune.

Dzień po zwolnieniu aktorka zapowiedziała, że stworzy nowy film we współpracy z prawicowym portalem publicystycznym “The Daily Wire”, którego współautorem jest Ben Shapiro, i stwierdziła, że nie ulegnie totalitarnemu tłumowi. Później dodawała jeszcze, że Disney usunął ją z kampanii promocyjnej The Mandalorian, gdy odmówiła wystosowania przygotowanych przez firmę przeprosin wobec społeczności transpłciowej (sprawa miała miejsce po tym, jak Carano zażartowała w sieci z zaimków), a ona sama czuła się dręczona przez tę firmę. Carano zgodziła się z twierdzeniem Shapiro, że w Lucasfilm obowiązują podwójne standardy zależne od poglądów politycznych.

Tymczasem na temat Carano wypowiedział się Bill Burr, który także występuje w The Mandalorian. W podcaście Billa Berta aktor i komik wyraził wsparcie dla swojej koleżanki i powiedział:

To dziwny czas… Chyba że zrobiła coś naprawdę okropnego, albo powiedziała jakieś rasistowskie gówno. Nie wiem. Chyba jest zbyt wiele kanałów. Trzeba robić sensacyjne rzeczy… Nie mam pojęcia, o co chodzi. Też gram w tym j*banym serialu. Muszę uważać, co mówię. [Gina] była przekochana. Ku*ewsko miła osoba. Wiesz, może ktoś w jakiś sposób zmodyfikuje to wideo tak, żebym powiedział coś innego i pozbędą się mojej figurki [Burr nawiązuje do faktu, że ze sprzedaży wycofano figurki z Carą Dune – przyp.]. Tak to właśnie jest, to szalone czasy.

Burr dodał jeszcze:

Teraz to wygląda tak, że “Hej, zrobiłeś ignoranckie porównanie. [dźwięk spuszczania wody] Tyle z twojego marzenia, nie? Patrzę na to i zastanawiam się, kto się temu przeciwstawia.”

Przypomnijmy, że negatywne reakcje na temat Carano wywołały m.in. wpisy aktorki kpiące z maseczek, szczepionek, wyborów w USA i wyrażające poparcie dla Donalda Trumpa. Bezpośrednim powodem zwolnienia była relacja, w której Carano udostępniła porównanie podziału politycznego do nazistowskich Niemiec – w sieci pojawiły się głosy, że aktorka zrównuje bycie Republikaninem z byciem Żydem w czasie Holokaustu, a przedstawiciel Lucasfilm określił jej posty w social mediach jako odrażające i nieakceptowalne.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA