search
REKLAMA
News

BEN AFFLECK miał stać się “seksowny” na potrzeby ARMAGEDDONU. “Michael miał wizję lśniącego torsu”

Ben Affleck nie ukrywa, że uważa fabułę “Armageddonu” za absurdalną.

Łukasz Budnik

11 stycznia 2022

armageddon 2
REKLAMA

W 1998 roku na ekrany trafił Armageddon Michaela Baya. Katastroficzne widowisko nie zyskało sympatii krytyków, ale stało się sukcesem finansowym i dziś uznawane jest za klasyk gatunku. Fabuła opowiada o zbliżającym się zagrożeniu ze strony asteroidy zmierzającej w kierunku Ziemi, wobec którego grupa ekspertów od odwiertów zostaje przygotowana do wyruszenia w kosmos.

O wątpliwym rozwiązaniu fabularnym w Armageddonie mówił swego czasu Ben Affleck występujący w filmie w jednej z głównych ról. W komentarzu nagranym na potrzeby wydania na płytach DVD i Blu-ray, aktor wspominał, że spytał Baya, czy nie łatwiej byłoby nauczyć astronautów, jak wykonywać odwierty. Reżyser kazał mu wówczas “spie*dalać”. Teraz, przy okazji rozmowy na łamach Entertainment Weekly, Affleck wrócił do tematu Armageddonu i nazwał go absurdalnym. Raz jeszcze wspomniał o tym, że prościej byłoby przeszkolić astronautów z wykonywania odwiertów i dodał, że na potrzeby filmu miał stać się “seksowny”.

Byłem naiwny, jeśli chodzi o opinie innych na mój temat. Michael [Bay] i Jerry [Bruckheimer] skupiali się na stronie wizualnej i mówili, że mamy iść na solarium. Kazali mi naprawić zęby, trenować i być seksownym. Jak to się robi? “Idź na siłownię!”. Biegałem na siłowni, nakładałem na siebie olejki i nagle stałem się modelem z kalendarza wiszącego w garażu, trzymającym oponę. Michael miał wizję lśniącego męskiego torsu w olejku, twierdząc, że to ujęcie trafi do zwiastuna i zapewni sprzedaż biletów. Co mogłem powiedzieć? Za budżet “Armageddonu” mogliśmy stworzyć pewnie z 400 “W pogoni za Amy”.

armageddon 3

Affleck dodał jeszcze, że jego dzieci lubią Armageddon, choć nie omieszkają naśmiewać się z fabuły i samego Afflecka, pytając go na przykład, czy jedzie czołgiem na Księżyc.

Afflecka możemy oglądać aktualnie w Barze dobrych ludzi.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA