search
REKLAMA
News

Poznaliśmy kategorię wiekową BATMANA z Robertem Pattinsonem

“The Batman” zadebiutuje 4 marca 2022 roku.

Łukasz Budnik

12 stycznia 2022

REKLAMA

Na 4 marca 2022 roku zaplanowana jest premiera The Batman Matta Reevesa. W tytułowej roli zobaczymy Roberta Pattinsona, a antagonistę – Riddlera – gra Paul Dano. Poza nimi, w obsadzie są jeszcze Jeffrey Wright, Peter Sarsgaard, Andy Serkis oraz Zoë Kravitz. Poznaliśmy kategorię wiekową filmu.

Choć część widzów miało nadzieję, że widowisko Reevesa, podobnie jak Joker czy zeszłoroczny Legion samobójców, otrzyma od MPAA kategorię R (przeznaczoną dla dorosłych widzów), ostatecznie stanęło na PG-13. Na stronie FilmRatings.com czytamy, że powodem są “niepokojące i pełne przemocy treści, narkotyki, mocny język i sugestywne sceny”. Kategorię PG-13 otrzymywały do tej pory także poprzednie filmy o Batmanie, te w reżyserii Tima Burtona, Joela Schumachera i Christophera Nolana.

Na temat planowanej premiery The Batman wypowiadał się ostatnio Jason Kilar stojący na czele WarnerMedia. Zapowiedział, że przedstawiciele studia obserwują, jak rozwija się sytuacja epidemiczna w USA. Można zatem założyć, że brane jest pod uwagę ewentualne kolejne przesunięcie premiery (podobnie jak w przypadku Morbiusa studia Sony), choć na ten moment Kilar nie wspomniał nic o konkretnych planach.

The Batman tytułowy bohater po dwóch latach działalności jest już ucieleśnieniem zemsty dla mieszkańców Gotham City. W mieście pojawia się Riddler – zabójca, który bierze na cel elitę Gotham. Batman prowadząc śledztwo na swojej drodze spotyka między innymi Selinę Kyle oraz Oswalda Cobblepota,

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA