search
REKLAMA
News

AVATAR pokonany. AVENGERS: KONIEC GRY najlepiej zarabiającym filmem w historii

Łukasz Budnik

21 lipca 2019

REKLAMA

Podczas panelu poświęconemu MCU na Comic Conie, Kevin Feige ogłosił, że Avengers: Koniec gry zdetronizuje Avatara i po weekendzie stanie się najlepiej zarabiającym filmem wszech czasów. 

W piątek na koncie hitu Marvela było już 2,789.2 miliarda dolarów. Oznacza to, że do pokonania filmu Camerona brakowało na ten dzień jeszcze pół miliona. Brakująca kwota powinna wpłynąć na konto do końca weekendu.

Avengers: Koniec gry bił rekordy finansowe od samego początku wyświetlania filmu w kinach. Już po pięciu dniach na koncie miał ponad miliard dolarów, a granica dwóch została przekroczona po niespełna dwóch tygodniach. Do pobicia rekordu Marvel potrzebował trzynastu tygodni. Jak pamiętamy, aby rekord na pewno został ustanowiony, do kin trafiła rozszerzona o kilka minut wersja filmu, będąca jednak zawodem dla części fanów. Wśród dodanego materiału znalazł się hołd dla Stana Lee i scena z Hulkiem, lecz z nieukończonymi efektami specjalnymi.

Okaże się, czy sequel Avatara będzie zarabiać na tyle dobrze, by James Cameron ponownie zajął swoim filmem pierwsze miejsce na liście światowego box-office. 

Poza wieścią o zarobkach, Marvel ogłosił też filmy i seriale wchodzące w skład czwartej fazy uniwersum. O tym przeczytacie TUTAJ.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA