search
REKLAMA
News

ANYA TAYLOR-JOY była zdruzgotana po obejrzeniu CZAROWNICY Eggersa. “Myślałam, że nie wrócę do aktorstwa”

Anya Taylor-Joy zadebiutowała na ekranie właśnie w “Czarownicy: Bajce ludowej z Nowej Anglii”.

Łukasz Budnik

22 czerwca 2021

REKLAMA

Dzięki znakomitej roli w Gambicie królowej, Anya Taylor-Joy jest jedną z faworytek do wygrania nagrody Emmy i cieszy się dużą popularnością. Aktorka udzieliła ostatnio wywiadu, w którym opowiedziała o tym, jak zareagowała na swój występ w filmie Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii. To właśnie przy tej okazji debiutowała na wielkim ekranie.

Horror Roberta Eggersa został po raz pierwszy pokazany na Sundance Film Festival i spotkał się z uznaniem krytyków. Sama Taylor-Joy miała okazję obejrzeć gotową produkcję jeszcze przed innymi widzami i było to dla niej niełatwe doświadczenie.

Rob Eggers pokazał nam ten film jakieś dwie godziny przed oficjalnym seansem i byłam zdruzgotana. Myślałam, że nie wrócę do aktorstwa. Wciąż mam ciarki na tę myśl. To było najgorsze uczucie, myślałam, że zawiodłam najcenniejszych mi ludzi, zrobiłam to źle. Zwykle lubię mówić i się komunikować, ale wtedy nic nie powiedziałam, tylko płakałam. Nie byłam w stanie znieść widoku mojej twarzy na dużym ekranie.

Myśl o porzuceniu aktorstwa została ostatecznie odrzucona, a Taylor-Joy kontynuowała hollywoodzką karierę, pojawiając się między innymi w Split oraz Glass Shyamalana, Nowych mutantachEmmie. To jednak Gambit królowej okazał się prawdziwym hitem, a Taylor-Joy ma już w zanadrzu kolejne projekty. Wystąpi jako Furiosa w prequelu widowiska Mad Max: Na drodze gniewu, Last Night in Soho Edgara Wrighta, oraz w kolejnym filmie Eggersa – The Northman, który trafi do kin w kwietniu 2022 roku. Aktorka mówiła, że tym razem pokażą światu coś, czego jeszcze nie widziano. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA