search
REKLAMA
News

Amerykańska wersja THE OFFICE trafi na Netfliksa

“Biuro” trafi na Netfliksa w październiku.

Łukasz Budnik

30 sierpnia 2021

REKLAMA

W 2001 roku zadebiutowało Biuro, brytyjski serial stworzony przez Ricky’ego Gervaisa oraz Stephena Merchanta. Produkcja doczekała się wielu remake’ów w różnych krajach, z czego najpopularniejszy jest ten amerykański, gdzie główne zagrali m.in. Steve Carrell, John Krasinski, Rainn Wilson i Jenna Fischer. 

Produkcja doczekała się dziewięciu sezonów i do dziś jest chętnie oglądana przez widzów na świecie; wciąż aktywny jest oficjalny kanał serialu na YouTubie, gdzie trafiają kolejne klipy z serialu i wciąż cieszą się zainteresowaniem. Polski oddział Netfliksa poinformował dziś, że Biuro trafi na platformę 23 października. Na ten moment sitcom jest dostępny w Amazon Prime Video.

https://twitter.com/NetflixPL/status/1432305137930883073

 

Przypomnijmy przy okazji, że Canal+ tworzy aktualnie polską wersję serialu. Akcja The Office PL będzie rozgrywać się w Siedlcach w firmie zajmującej się produkcją wody mineralnej i prowadzonej przez pozbawionego autorefleksji Michała. Przedsiębiorstwo zostanie przejęte przez nowego właściciela, co zaniepokoi pracowników. W obsadzie znaleźli się m.in. Piotr Polak, Vanessa Aleksander, Adam Woronowicz, Kornelia Strzelecka, Mikołaj Matczak i Milena Lisiecka. Za reżyserię odpowiada Maciej Bochniak, a za scenariusz Łukasz Sychowicz, Jakub Rużyłło oraz Mateusz Zimnowodzki. Kierownikiem literackim z ramienia Canal+ jest Michał Oleszczyk. Producenci zaznaczają, że w polskiej wersji serialu zobaczymy silną kobiecą bohaterkę (w tej roli V. Aleksander), która będzie równoprawną przeciwniczką głównego bohatera.

Premiera polskiej wersji została zaplanowana na jesień.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA