search
REKLAMA
News

Czy twórcy biografii MICHAELA JACKSONA będą unikać niewygodnych kwestii? Reżyser odpowiada

Biografię Jacksona reżyseruje Antoine Fuqua.

Łukasz Budnik

21 sierpnia 2023

REKLAMA

Trwają prace nad biografią Michaela Jacksona. Scenariusz Michaela pisze trzykrotnie nominowany do Oscara John Logan, a produkcję wyreżyseruje Antoine Fuqua (Dzień próby, Bez litości). Wybrano też odtwórcę głównej roli – to bratanek Jacksona, Jaafar Jackson.

Według informacji “The Hollywood Reporter“, film ma pokrywać wszystkie aspekty życia Jacksona. Teraz na temat produkcji wypowiedział się Fuqua, który stwierdził:

Był wielkim artystą. Był człowiekiem. Pokażemy dobre, złe i brzydkie aspekty. Opowiemy o Michaelu na podstawie faktów, które mamy. Graham King i ja przedstawimy fakty i pozwolimy widzom zdecydować, jak postrzegają Michaela, ale nie będziemy uciekać od faktów.

Kilka miesięcy temu na temat nadchodzącej biografii wypowiedział się Dan Reed, reżyser kontrowersyjnego dokumentu Leaving Neverland skupionego na dwóch mężczyznach, którzy mieli być molestowani przez Jacksona. Reed na łamach Guardiana pisał:

Nikt nie mówi o tym, żeby anulować ten film, który będzie gloryfikować człowieka, który zgwałcił dzieci. Filmowcy – jak pokażecie moment, w którym Jackson – mężczyzna po trzydziestce – bierze dziecko za rękę do swojej sypialni? Jak pokażecie, co działo się później? Omijając kwestię upodobań Jacksona do sypiania z młodymi chłopcami, przekażecie milionom ofiar molestowania w dzieciństwie następującą wiadomość – jeśli pedofil jest zamożny i wystarczająco popularny, społeczeństwo mu przebaczy.

 

Michael Jackson zmarł w 2009 roku w wieku 50 lat.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA