search
REKLAMA
News

Amazon poinformował, że premierowe odcinki PIERŚCIENI WŁADZY obejrzało 25 milionów widzów na świecie

“Pierścienie władzy” zadebiutowały 1 września.

Łukasz Budnik

4 września 2022

REKLAMA

Wczoraj zadebiutował serial Władca Pierścieni: Pierścienie władzy. Produkcja zyskała przechylność recenzentów, jednak jest wyjątkowo nisko oceniana przez widzów. Tych zaś nie brakuje – jak poinformowało “Variety”, premierowe odcinki w ciągu doby obejrzało 25 milionów osób. 

Informacje te przekazał sam Amazon. Firma nie sprecyzowała, ile minut odcinka dany użytkownik musi obejrzeć, aby zaliczyło go jako widza. Pierścienie władzy trafiły do 240 regionów. To pierwszy raz, gdy Amazon podał dokładną liczbę użytkowników po premierze nowego tytułu. Według firmy, Pierścienie władzy są największą premierą w historii Prime Video, przewyższając m.in. The Boys.

Jennifer Salke, stojąca na czele Amazon Studios, stwierdziła, że to adekwatne, że akurat historie Tolkiena, jedne z najpopularniejszych w dziejach, doprowadziły firmę do tego dumnego momentu. Salke podziękowała spadkobiercom Tolkiena i showrunnerom J.D. Payne’owi i Patrickowi McKayowi, jak również obsadzie.

Przypomnijmy, że pierwszy sezon serialu miał kosztować 465 milionów dolarów. Drugi jest już w przygotowaniu.

Władca pierścieni

Po premierze serialu okazało się, że Amazon na 72h zablokował w swoich serwisach możliwość oceniania tytułu, aby uniknąć zjawiska review bombing.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA