search
REKLAMA
News

Alan Rickman do Toma Feltona na planie “Harry’ego Pottera”: “Nie depcz po mojej pier*olonej pelerynie”

Tom Felton wspomina, czym podpadł Alanowi Rickmanowi.

Łukasz Budnik

6 października 2022

REKLAMA

Jakiś czas temu pisaliśmy o opublikowanych zapiskach Alana Rickmana, który wspominał w nich o pracy nad filmami o Harrym Potterze, gdzie wcielał się w rolę Severusa Snape’a (i, jak się okazuje, miał im trochę do zarzucenia). Teraz anegdotę o Rickmanie opowiedział Tom Felton, filmowy Draco Malfoy, promując swoją książkę Beyond the Wand: The Magic and Mayhem of Growing Up a Wizard.

Felton wspomina:

Alan Rickman powiedział mi: “Nie depcz po mojej pier*olonej pelerynie”. Trochę się zaśmiałem. “Śmierciożercy” popatrzyli po sobie, zastanawiając się, czy on żartuje. Szybko okazało się, że nie. W następnym ujęciu reżyser poprosił mnie, żebym zbliżył się Alana tak bardzo, jak się da. Byliśmy w połowie drogi, zanim usłyszałem dźwięki duszenia się. Musicie pamiętać, że jego peleryna była zawinięta wokół szyi. Prawie go to zabiło. Odwrócił się do mnie i spojrzał w sposób, którego nie chcielibyście zobaczyć. Na szczęście później inny ktoś inny na niego nadepnął, więc zszedłem z linii ognia. Ale tych słów nigdy nie zapomnę: “Nie depcz po mojej pier*olonej pelerynie”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Tom Felton (@t22felton)

Felton zagrał we wszystkich odsłonach serii o Potterze, jednak jego łączny czas ekranowy – jak policzył jeden z fanów – wyniósł zaledwie 31 minut.

Książka aktora zadebiutuje 13 października.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA