search
REKLAMA
News

AARON TAYLOR-JOHNSON zagra KRAVENA ŁOWCĘ w filmie o słynnym przeciwniku Spider-Mana

Kolejny antagonista Spider-Mana doczeka się własnego filmu.

Łukasz Budnik

27 maja 2021

REKLAMA

W zeszłym roku do sieci trafiła informacja, że Sony przymierza się do realizacji filmu poświęconego postaci Kravena Łowcy, klasycznego przeciwnika Spider-Mana, który na kartach komiksu debiutował w 1964 roku. Studio ogłosiło, kto wcieli się w główną rolę – to Aaron Taylor-Johnson.

Aktor podpisał umowę, na mocy której zagra Kravena w kilku filmach – pierwszy z nich ma trafić na ekrany 13 stycznia 2023 roku. Reżyserowane przez  J.C. Chandora widowisko to kolejny projekt należący do uniwersum budowanego przez Sony, w skład którego wchodzą także filmy o Venomie (premiera drugiego z nich 17 września) oraz Morbius z Jaredem Leto (na ekrany ma trafić w styczniu 2022).

W komiksach Kraven – naprawdę nazywa się Sergei Kravinoff – był myśliwym, który za cel objął sobie zabicie Spider-Mana, aby udowodnić, że jest najdoskonalszym łowcą. Dziś uznawany jest za jednego z najlepszych antagonistów popularnego superbohatera; pojawiał się m.in. w cenionej historii “Ostatnie łowy Kravena”. Do tej pory nie został sportretowany na wielkim ekranie. Nie wiadomo, w jaki sposób twórcy filmu podejdą do tej postaci przy założeniu, że na ekranie zabraknie Spider-Mana.

Taylor-Johnson ma już doświadczenie z adaptacjami komiksów – zagrał tytułową rolę w filmie Kick-Ass i jego sequelu, a także wcielił się w Quicksilvera w Avengers: Czasie Ultrona. Aktor pojawi się także w innym projekcie produkowanym przez Sony – Bullet Train Davida Leitcha, z Bradem Pittem w roli głównej. Według “The Hollywood Reporter“, to właśnie występ w tym filmie zachwycił przedstawicieli studia i zechcieli nawiązać z aktorem dalszą współpracę.

Scenariusz do Kraven the Hunter przygotowują Art Marcum, Matt Holloway oraz Richard Wenk.

Zdjęcie główne: Screen Rant

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA