search
REKLAMA
News

ZACK SNYDER zdradził, że rozmawiano o osadzeniu “Człowieka ze stali” w świecie “Mrocznego Rycerza” Nolana

Zack Snyder wypowiedział się na temat rozmów prowadzonych w sprawie “Człowieka ze stali”.

Łukasz Budnik

26 maja 2021

REKLAMA

W 2013 roku na ekrany trafił Człowiek ze stali Zacka Snydera, film, który rozpoczął DCEU. Producentem i twórcą historii do filmu był Christopher Nolan, a scenariusz napisał David S. Goyer, który wcześniej pracował przy trylogii Mrocznego Rycerza. Choć Nolan dbał o to, żeby jego filmy były autonomicznymi produkcjami, połączenie ich w jedno uniwersum z Człowiekiem ze stali nie było do końca wykluczone. 

Snyder w rozmowie z Joshem Horowitzem w ramach podcastu Happy Sad Confused zdradził, że przez jakiś czas dyskutowano o takiej opcji. Według reżysera na przeszkodzie mogło stanąć to, że w zakończeniu trylogii Nolana, filmie Mroczny Rycerz powstaje, Batmanem staje się John Blake (Joseph Gordon-Levitt), zaś Bruce Wayne żyje w Europie. Taki punkt wyjścia mógłby skomplikować sprawę, gdyby przyszło do spotkania Supermana z Batmanem – publika chciałaby bowiem interakcji między Clarkiem Kentem i Bruce’em Wayne’em. Snyder przyznał, że w przypadku połączenia obu serii Batmanem byłby zapewne Blake, co według niego mogłoby być świetne. Ostatecznie nie podjęto decyzji o łączeniu, a Snyder dziś twierdzi, że rozumie decyzję Nolana.

Choć Człowiek ze stali spotkał się z mieszanym przyjęciem, zebrał także niemałe grono fanów, które niezwykle entuzjastycznie przyjęło wieść, że w kontynuacji przyjdzie im zobaczyć Supermana i Batmana razem na ekranie. Zostało to ogłoszone podczas Comic Conu i wywołało eksplozję radości:

Kilka miesięcy później Batmanem został Ben Affleck, choć Snyder miał na oku także innego kandydata – był nim Matthias Schoenaerts, belgijski aktor i filmowiec. Ten czuł się jednak “zbyt młody”, by podjąć się roli Batmana.

W tym samym podcaście Snyder zdradził, że wciąż chciałby zrealizować bezpośrednią ekranizację komiksu The Dark Knight Returns, z którego czerpał już w Batman v Superman. Według reżysera nakręciłby ją w stylu Watchmen i nie kosztowałaby wiele.

Tymczasem na Netfliksie możecie oglądać nowy film Snydera – Armię umarłych

Zdjęcie główne: The Tech Tack

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA