search
REKLAMA
News

Pełny zwiastun filmu OSTATNI KOMERS z Sandrą Drzymalską

Produkcja opisywana jest jako pierwszy polski film o miłości w ‘Pokoleniu Z’.

Łukasz Budnik

27 maja 2021

REKLAMA

18 czerwca do kin trafi Ostatni komers, debiutancki pełnometrażowy film Dawida Nickela nagrodzony na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie został laureatem Konkursu Filmów Mikrobudżetowych.

Akcja filmu rozgrywa się w ostatnim tygodniu szkoły w gimnazjum w małym polskim miasteczku. W oczekiwaniu na imprezę (komers) grupa uczniów spędza czas na miejskim basenie. W ciągu kilku dni zasmakują zauroczeń, odrzucenia i pierwszych zawiedzionych nadziei. Zapis ich doświadczeń jest zwieńczeniem okresu gimnazjalnego i portretem współczesnej młodzieży poszukującej tożsamości, przynależności i więzi.

Ostatni Komers oparto na motywach fragmentów powieści „Ma być czysto” Anny Cieplak. Reżyser Dawid Nickel jest też współautorem scenariusza. Wcześniej twórca współpracował z Małgorzatą Szumowską. W obsadzie są m.in. znana teraz z Sexify Sandra Drzymalska, Mikołaj Matczak, Michał Sitnicki, Agnieszka Żulewska, Nel Kaczmarek, Jakub Wróblewski, Zofia Świątkiewicz i Dobromir Dymecki.

Ostatni Komers ma już na swoim koncie wspomnianą nagrodę dla najlepszego filmu w Konkursie Filmów Mikrobudżetowych 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, nagrodę Jury Młodych oraz wyróżnienia dla aktorki Sandry Drzymalskiej i autora zdjęć Michała Pukowca.

Źródło: materiały prasowe Galapagos Films. Autorem zdjęcia z nagłówka jest Jakub Socha.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA