search
REKLAMA
News

2 filmy z muzyką Bartosza Chajdeckiego na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, w tym “Różyczka 2”

Bartosz Chajdecki to uznany kompozytor muzyki do filmów i seriali.

Łukasz Budnik

22 lipca 2023

Różyczka 2
REKLAMA

Wśród tytułów zakwalifikowanych do Konkursu Głównego Festiwalu w Gdyni znalazły się Różyczka 2 oraz Święto ognia z muzyką jednego z najbardziej cenionych polskich kompozytorów Bartosza Chajdeckiego. Obie produkcje zostaną premierowo zaprezentowane podczas festiwalu już we wrześniu. Przeczytajcie więcej informacji.

Różyczka 2

Kontynuacja znakomitej Różyczki w reżyserii Jana Kidawy-Błońskiego, filmu nagrodzonego trzema Złotymi Lwami na Festiwalu w Gdyni (najlepszy film, najlepsza rola kobieca, najlepszy dźwięk), a także Orłem za najlepszą rolę męską. Magdalena Boczarska występuje w podwójnej roli: jako matka skrywająca mroczną tajemnicę sprzed lat i córka, która musi się zmierzyć z jej konsekwencjami. Różyczka 2 to poruszająca opowieść o dramatycznej prawdzie, która zmusza do przewartościowania całego życia i dokonania najtrudniejszego wyboru.

Święto ognia

Miłość, której nie da się zapomnieć, pasja i cena sukcesu – to wszystko w nowym filmie Kingi Dębskiej (Moje córki krowy). Reżyserka powraca z lekko magicznym, nie stroniącym od humoru i wzruszeń projektem, który – jak sama mówi – jest najbardziej czułym i delikatnym z jej filmów, czymś pomiędzy Amelią a Nietykalnymi. Podnoszące na duchu Święto ognia powstało w oparciu o uwielbiany przez czytelników i uhonorowany nagrodą literacką im. Norwida książkowy bestseller 2021 roku, autorstwa Jakuba Małeckiego.

Bartosz Chajdecki

Kompozytor muzyki do filmów fabularnych i seriali m.in. “Bogowie”, “Mistrz”, “Najlepszy”, “Chce się żyć”, “Jestem mordercą”, “Moje córki krowy”, “Prosta historia o morderstwie”, “Baczyński”, “Zwierzęta”/”Tiere”, “The Last Witness”, “Le temps d’Anna”, seriale “Wotum nieufności”, “Kruk”, “Misja Afganistan”, “Behawiorysta”, “Chyłka”, “Belle Epoque”, “Wojenne dziewczyny”, “Ziuk. Młody Piłsudski”, “Czas honoru” oraz muzyka do gry “Space Tail”.

Nominowany za muzykę do serialu “Czas honoru” do nagrody International Film Music Critics Association – IFMCA (Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Muzyki Filmowej). Laureat nagrody Polska Ścieżka Dźwiękowa Roku za muzykę do „Kruk. Szepty słychać po zmroku”. Zdobywca Grand Prix Komeda za muzykę do filmu “Mistrz” oraz nominowany do nagrody World Soundtrack Public Choice Award za ten film.

Oficjalne profile:

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA