search
REKLAMA
News

PIŁSUDSKI. Nowy zwiastun filmu z Borysem Szycem

Łukasz Budnik

13 sierpnia 2019

REKLAMA

Do sieci trafił nowy zwiastun filmu Piłsudski, w którym tytułową rolę zagrał Borys Szyc. Zapowiedź możecie obejrzeć poniżej:

Fabuła, według opisu producenta – studia filmowego KADR – zapowiada się następująco:

Rok 1901 rok, szpital psychiatryczny w rosyjskim zaborze. Jednym z pacjentów jest więzień polityczny – Józef Piłsudski. Polskie podziemie niepodległościowe przygotowuje ucieczkę słynnego już działacza. Piłsudski zostaje uwolniony, nie dane mu będzie jednak rodzinne szczęście u boku żony. Kolejne burzliwe lata naznaczone będą rewolucyjnymi wydarzeniami, przemocą i zdradą. Piłsudski musi manewrować na grząskim gruncie – między zachowawczą biernością Polskiej Partii Socjalistycznej a agresją wobec zaborców, skutkującą odwetem. Zbliża się rok 1914, a wraz z nim szansa na niepodległą Polskę.

Poza Szycem w filmie występują między innymi Magdalena Boczarska, Tomasz Schuchardt i Maria Dębska. Film reżyseruje Michał Rosa (Czas honoru) według własnego scenariusza. Premiera zaplanowana jest na 13 września.

Szykuje się dobry film historyczny?

 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA