search
REKLAMA
News

Muzyka z MISTRZA w gronie najlepszych ścieżek dźwiękowych. Bartosz Chajdecki powalczy o Public Choice Award

“Mistrz” zadebiutował w zeszłym roku.

Łukasz Budnik

30 czerwca 2022

MISTRZ FOT ROBERT PALKA 17
REKLAMA

W zeszłym roku zadebiutował film Mistrz do którego muzykę napisał Bartosz Chajdecki. Dystrybutor filmu, Galapagos Films, poinformował, że jego kompozycja znalazła się w gronie najlepszych ścieżek dźwiękowych w ramach Public Choice Award 2022. O nagrodę przyznawaną podczas najważniejszego festiwalu muzyki filmowej na świecie Film Fest Ghent, Bartosz Chajdecki będzie walczył m.in. z Hansem Zimmerem, Jamesem Newtonem Howardem, Alexandrem Desplatem i Jonnym Greenwoodem.

Bartosz Chajdecki to jedyny polski kompozytor, który znalazł się na prestiżowej liście pretendentów do Public Choice Award opracowanej przez IFMCA (Międzynarodowe Stowarzyszenie Krytyków Muzyki Filmowej). Na najlepsze ścieżki dźwiękowe można głosować do 22 sierpnia na stronie www.worldsoundtrackawards.com. Zwycięzca zostanie ogłoszony podczas uroczystej gali World Soundtrack Awards na festiwalu filmowym w Gandawie 22 października.

MISTRZ FOT ROBERT PALKA 21

Sprawę skomentował sam kompozytor:

Cieszę się, że muzyka do filmu “Mistrz” w reżyserii Macieja Barczewskiego została zauważona i dostała znakomite recenzje także poza granicami kraju. To dla mnie ogromny zaszczyt, że mogłem się znaleźć w tak prestiżowym gronie kompozytorów z całego świata. Jest to duże wyróżnienie również dla wszystkich twórców filmu “Mistrz”, który przywrócił pamięć o pięściarzu z obozu koncentracyjnego Auschwitz.

Chajdecki ma na koncie muzykę do m.in. takich filmów, jak Bogowie, Najlepszy, Chce się żyć, Baczyński oraz Jestem mordercą.

Nagrody World Soundtrack Awards, przyznawane są podczas festiwalu Film Fest Ghent od 2001 roku najlepszym kompozytorom muzyki filmowej. 

źródło: materiały prasowe Galapagos Films

zdjęcia: Robert Pałka

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA