search
REKLAMA
News

10 najlepszych filmów SCIENCE FICTION dekady według portalu SLASHFILM

Łukasz Budnik

25 grudnia 2019

REKLAMA

W ramach cyklu podsumowań mijającej dekady dziennikarka portalu Slashfilm, Kalyn Corrigan, podjęła się trudnego zadania wytypowania dziesięciu najlepszych filmów science fiction z ostatnich lat. Autorka podkreśla, że nie był to łatwy wybór, bynajmniej nie we względu na brak materiału – przeciwnie, w ciągu ostatniej dekady pojawiło się sporo perełek gatunki i trudno ograniczyć się jedynie do dziesięciu. 

Corrigan postanowiła przy wyborze nie uwzględniać filmów z serii Gwiezdne wojny oraz kinowego uniwersum Marvela, ponieważ uważa, że w science fiction chodzi o podrasowanie istniejącej rzeczywistości, natomiast wyżej wymienione są już całkowicie nierealistyczne. Wśród filmów, które nie załapały się do finałowej dziesiątki, dziennikarka wymienia między innymi takie produkcje jak Okja, Snowpiercer oraz Ona. Tak natomiast prezentuje się sama lista:

10. Aniara
9. Przepraszam, że przeszkadzam
8. High Life
7. Atak na dzielnicę
6. Grawitacja
“High Life”
5. Pod skórą
4. Ex Machina

3. Nowy początek

2. Mad Max: Na drodze gniewu

1. Anihilacja

“Anihilacja”

Jakiego tytułu brakuje wam na liście?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA