search
REKLAMA
News

STEPHEN KING zachwycił się horrorem science fiction na Disney+. “Genialny, przerażający, śmiały”

King wyraził swoją opinię na Twitterze.

Łukasz Budnik

22 maja 2024

REKLAMA

Stephen King – swoim zwyczajem – wyraża w serwisie X opinie na temat obejrzanych przez niego filmów. W zeszłym roku padło na horror science fiction, zadebiutował na Hulu (u nas na Disney+). 

Chodzi o film Nie ocali cię nikt z Kaitlyn Dever i w reżyserii Briana Duffielda. W opisie produkcji czytamy:

“Bohaterką jest Brynn Adams, utalentowana młoda kobieta wykluczona przez mieszkańców swojego miasteczka. Samotna, ale pełna nadziei, znajduje pocieszenie w czterech ścianach domu, w którym dorastała. Pewnej nocy budzą ją dziwne hałasy, których źródłem są z całą pewnością pozaziemscy intruzi. Brynn walczy z obcymi bytami grożącymi jej przyszłości i zmuszającymi ją do zmierzenia się z przeszłością.

King napisał, że film jest genialny, śmiały, wciągający i straszny. Dodał, że aby doświadczyć czegoś podobnego, należałoby sięgnąć po liczący sobie 60 lat odcinek The Invaders należący do Strefy mroku. Pisarz podsumowuje, że film z Dever jest unikalny.

Nie wszyscy są zachwyceni w tym samym stopniu, co King. W serwisie Rotten Tomatoes horror ma 82% pozytywnych recenzji od krytyków (ze średnią 7,2/10), jednak gorzej radzi sobie wśród widzów – tutaj jedynie 56% oceniających przyznało filmowi pozytywną ocenę. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA