search
REKLAMA
News

Stephen King o słynnej animacji Disneya: “To horror”. Była pierwszym obejrzanym przez niego filmem

Stephen King w jednym z wywiadów zabrał głos w sprawie słynnej animacji.

Łukasz Budnik

15 czerwca 2024

REKLAMA

Bambi to jedna z najpopularniejszych animacji Disneya. Produkcja zadebiutowała w 1942 roku, a sceny takie, jak pożar czy to, co spotyka matkę tytułowego bohatera, poruszają kolejne pokolenia. 

Bambim mówił w jednym z wywiadów Stephen King. W rozmowie z Rolling Stone stwierdził:

Pierwszym filmem, jaki widziałem, był horror. “Bambi”. Kiedy ten mały jelonek utknął w pożarze, byłem przerażony, ale też podekscytowany. Nie umiem tego wytłumaczyć.

Na temat tego, że Bambi może być traumatycznym seansem, wypowiadał się też Quentin Tarantino:

Myślę, że “Bambi” jest znany z tego, że jest traumatyczny dla dzieci. To klisza, ale jednocześnie prawda. Drugi film, którego nie mogłem znieść i musiałem wyjść, oglądałem w kinie samochodowym. Byłem sam, siedziałem na żwirze obok głośnika i oglądałem “Ostatni dom po lewej”. Dla mnie te dwa filmy leżą obok siebie na półce. Oba toczą się w lesie i oba sprawiły, że powiedziałem: “Muszę stąd wyjść!”.

W przygotowaniu jest aktualnie film Bambi: The Reckoning od twórców Puchatka: Krwi i miodu. W horrorze Bambi będzie polować na ludzi, próbując pomścić śmierć matki. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA