search
REKLAMA
Znalezione w sieci

SAMUEL L. JACKSON i JOHN TRAVOLTA razem w nowej reklamie. Kilka odniesień do PULP FICTION

Łukasz Budnik

13 listopada 2020

REKLAMA

Duet Jules i Vincent, grany w Pulp Fiction przez Samuela L. Jacksona i Johna Travoltę, jest bez wątpienia jednym z najsłynniejszych w historii kina. Niezapomniane są sceny odwiedzin u Bretta (“Does he look like a bitch?!”), przypadkowego postrzelenia Marvina czy szukania pomocy u Jimmy’ego, w którego wciela się sam Quentin Tarantino. Po latach Jackson i Travolta znów spotkali się w jednej produkcji – tym razem w reklamie.

W spocie promującym sieć Capital One Shopping, Travolta wciela się w świętego Mikołaja, do którego dzwoni właśnie Samuel L. Jackson, aby polecić mu usługi sieci, które pomogą w zebraniu prezentów. W reklamie znajdziemy kilka odniesień do Pulp Fiction – bohaterowie komentują fakt, że Jackson często przeklina, fryzura Travolty-Mikołaja przypomina tę z filmu Tarantino, a sam Mikołaj popija mlecznego shake’a, o którym także wspominano w kultowej produkcji. Ponadto, Jackson ma na koszulce ilustrację przedstawiającą cheeseburgera, o którym także rozmawiali Jules i Vincent. Klip zobaczycie poniżej:

https://youtu.be/sMg4pyQh-SA

To nie pierwszy raz, gdy bohaterowie słynnych produkcji powracają w reklamie – niedawno rolę Johna McClane’a ze Szklanej pułapki powtórzył chociażby Bruce Willis. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA