search
REKLAMA
Znalezione w sieci

Reżyser SHAZAMA! żartuje z problemów z dźwiękiem w TENET Christophera Nolana

Łukasz Budnik

12 grudnia 2020

REKLAMA

W ostatnich dniach głośno było o wypowiedziach Christophera Nolana, który skrytykował nową strategię Warner Bros. (ich zaplanowane na 2021 rok premiery trafią jednocześnie do kin i na HBO Max) i stwierdził, że cieszy się, że nie uwzględniła ona jego tegorocznego filmu, Tenet. Prawda jest jednak taka, że to właśnie mało zadowalające wyniki finansowe widowiska w USA były jedną z przyczyn, dla których Warner w ogóle zdecydował się na taki krok. 

Choć Tenet zdobył dobre recenzje, spotkał się także z krytyką. Zarówno krytycy filmowi, jak i widzowie zwracali uwagę na problemy z dźwiękiem – zbyt głośną muzykę oraz niesłyszalne dialogi. Ten aspekt został ostatnio wyśmiany na Twitterze przez reżysera Shazama!, Davida F. Sandberga. Twórca udostępnił fragment filmu z adnotacją, że możliwość obejrzenia Tenet z napisami to jak seans zupełnie innego filmu. Okazuje się, że napisy w klipie to jedynie informacja, że dialog jest niesłyszalny:

Część komentujących przyznaje, że nawet podczas seansu w IMAX mieli duże trudności ze zrozumieniem dialogów, zagłuszanych przez dźwięki otoczenia lub ścieżkę dźwiękową, inni jednak twierdzą, że rozmowy bohaterów rozumieli bez problemu. Jakie było wasze wrażenie podczas oglądania filmu? 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA