search
REKLAMA
Video

Przewodnik filmowy #1 – Lista Schindlera

Dominik Jedliński

25 lutego 2015

REKLAMA

Jeszcze do niedawna byliśmy zasypywani informacjami o tym, że Steven Spielberg rozpoczął zdjęcia do swojego najnowszego filmu “St. James Place” we Wrocławiu. Ponowny przyjazd reżysera do Polski w celu nakręcenia filmu sprawił, że zaczęliśmy zastanawiać się, gdzie nakręcono jego poprzedni film – słynną „Listę Schindlera”?

I właśnie dzięki tym przemyśleniom narodził się “Przewodnik filmowy” – program, ukazujący świat od strony, której nikt jeszcze nie znał. Postanowiliśmy filmowe scenografie skonfrontować z rzeczywistością. Pokazać miejsca, które posłużyły twórcom do stworzenia ich genialnych filmów.

I właśnie tematem pierwszego odcinka są lokalizacje, do których zawitało oko kamery podczas zdjęć do pamiętnego dzieła Stevena Spielberga. Gdy zatem odwiedzicie Kraków, mam nadzieję, że wybierzecie się na wycieczkę śladami Schindlera, Spielberga, no i oczywiście “Przewodnika filmowego”.

A to dopiero początek. Bo filmowy Kraków pełen jest śladów związanych z kręconymi tam obrazami filmowymi i serialami. To na krakowskim Kazimierzu palił się Kaliniec w słynnym serialu Noce i dnie, to tutaj kręcono sceny chociażby do Katynia. A to przecież tylko Miasto Królów Polskich. Plan sięga dalej i chcielibyśmy zwiedzić w ten sposób całą Polskę (a może i świat, kto wie?). Ten projekt bowiem to dobry sposób na promocję kultury filmowej i atrakcyjniejsze spędzenie wakacji.

https://www.youtube.com/watch?v=4qvl1TdwAAs

Avatar

Dominik Jedliński

REKLAMA