search
REKLAMA
Zestawienie

PODMIANY aktorów w GRZE O TRON, których NIE ZAUWAŻYLIŚCIE

Karol Barzowski

19 maja 2019

REKLAMA

Gra o tron aktorami stoi i nie chodzi tu jedynie o główną obsadę – wszyscy, nawet na dalszym planie, spisują się tutaj świetnie i w dużej mierze odpowiadają za sukces serialu. Na przestrzeni ośmiu sezonów mowa tu o setkach postaci. A czy zdawaliście sobie sprawę, że niektóre z nich grane były przez dwie, a nawet trzy inne osoby?

Daario Naharis

Gra o tron

Zacznijmy od najbardziej oczywistego przykładu. Tę podmiankę akurat na pewno zauważyliście, ponieważ dwaj aktorzy grający Daario Naharisa, oficera i kochanka Daenerys pochodzącego z Zatoki Smoków, bardzo się od siebie różnili. W trzecim sezonie w tej roli oglądaliśmy Brytyjczyka Eda Skreina, którego możecie kojarzyć z Deadpoola i Alita: Battle Angel. Od sezonu czwartego na ekranie występował zaś Holender Michiel Huisman (Nawiedzony dom na wzgórzu, Wiek Adaline). Pierwszy był gładko ogolonym blondynem z długimi włosami, drugi – brunetem z brodą drwala. Mówiło się o tym, że Skrein zrezygnował z roli, aby wziąć udział w produkcji Transporter: Nowa moc, w której grał na pierwszym planie. W jednym z wywiadów przyznał jednak, że niewiele w tym prawdy, a decyzja “była o wiele bardziej polityczna” – cokolwiek to znaczy.

Tommen Baratheon

Gra o tron

Syn Cersei Lannister i (oficjalnie) Roberta Baratheona, Tommen, w pierwszych sezonach był właściwie postacią epizodyczną. Można go było czasem dostrzec na ekranie, kilka razy chyba nawet coś powiedział, ale to by było na tyle. Kiedy po śmierci Joffreya to właśnie Tommen miał zasiąść na Żelaznym Tronie, a jego wątek stał się o wiele bardziej istotny, twórcy stwierdzili, że Callum Wharry nie sprosta zadaniu. Na początku czwartego sezonu do roli nowego władcy Siedmiu Królestw wybrano Deana-Charlesa Chapmana, o którym trzeba powiedzieć, że spisał się naprawdę dobrze. Co ciekawe, Chapman pojawił się w serialu już wcześniej, w sezonie trzecim, wcielając się w zupełnie inną postać – Martyna Lannistera, pojmanego przez Edmure’a Tully’ego w jednej z bitew Wojny Pięciu Królów.

Myrcella Baratheon

gra o tron

Jeśli była mowa o Tommenie, nie można nie wspomnieć o jego siostrze Myrcelli. W pierwszym i drugim sezonie grała ją irlandzka aktorka Aimee Richardson. Później postać ta nie pojawiała się w serialu aż do sezonu piątego – Myrcella została wysłana do Dorne, gdzie miała poślubić Trystane’a Martella. Wtedy rolę przejęła Nell Tiger Free. Oczywiście można było założyć, że ta młoda dziewczyna dojrzała i nowe miejsce bardzo ją zmieniło – część oglądających pewnie nie zauważyła, że to inna aktorka. W tym miejscu sprzedam wam kolejną ciekawostkę: Nell Tiger Free oraz Dean-Charles Chapman, grający w serialu rodzeństwo, przez pewien czas byli parą (nie wiem, jak jest obecnie, ale bądźmy szczerzy – nastoletnie miłości nie trwają wiecznie) – to bardzo w stylu Lannisterów, czyż nie?

Nocny Król

gra o tron

Biorąc pod uwagę charakteryzację (i CGI), tę podmiankę akurat było zauważyć bardzo trudno. W sezonie numer 4 i 5 w Nocnego Króla wcielał się Richard Brake (to on zagrał w kultowej scenie z podniesionymi rękami), od szóstego był to już słowacki kaskader Vladimir Furdik, alias Furdo. Tego drugiego mieliśmy okazję też oglądać w jego “ludzkiej” formie – w scenie wspomnień z dziećmi lasu. Dlaczego twórcy zdecydowali się zmienić aktora? Do końca nie wiadomo, podano tylko ogólną informację, że Brake nie mógł pozwolić sobie na pracę na planie w kolejnych sezonach.

REKLAMA