search
REKLAMA
Zestawienie

OJCOWIE NA DZIEŃ OJCA. Rekordziści Hollywood

Agnieszka Stasiowska

23 czerwca 2018

REKLAMA

Z okazji Dnia Ojca przygotowaliśmy dziś dla was zestawienie ojców niebezpiecznych nie tylko dla otoczenia, ale i – tak bywa – dla potomstwa. W zeszłym roku byliśmy nieco bardziej sympatyczni i zaprezentowaliśmy Szybką Piątkę naszych ulubionych ekranowych rodzicieli płci męskiej. Ról ojcowskich, które zapadają w pamięć, jest wszak w kinematografii dość dużo. Zarówno aktorzy jednak, jak i reżyserzy występują w tej podobno najważniejszej z ról także w życiu prywatnym – i to nierzadko niejednokrotnie. Do Marlona Brando, który rzekomo doczekał się piętnastki (!) pociech, współczesnym twórcom daleko, ale są wśród nich tacy, którzy mają imponujące osiągnięcia. Zerknijcie poniżej.

Eddie Murphy – 9 dzieci

Eddie Murphy z dziećmi

Znany komik ma dziewięcioro dzieci z pięcioma partnerkami. Pierwsza piątka potomstwa – Bria Liana (1989), Myles (1992), Shayne Audra (1994), Zola Ivy (1999) i Bella Zahra (2002) – to owoc małżeństwa z Nicole Mitchell. W trakcie tego związku na świecie pojawili się także Eric (1989) i Christian (1990), każdy z innej matki – co być może miało jakiś związek z rozwodem Eddiego i Nicole. Rok po tym wydarzeniu urodziła się Angel Iris (2007), której mamą jest była Scary Spice, czyli Melanie Brown (Mel B). Listę na ten moment zamyka Izzy Oona (2016), której mamą jest obecna partnerka Eddiego, Paige Butcher. Uff…

Mel Gibson – 9 dzieci

Australijski aktor, reżyser i producent i jego była żona, Robyn Denise Moore, są rodzicami siódemki dzieci – Hannah (1980), Edwarda (1982), Christiana (1982), Williama (1985), Louisa (1988), Milo (1990) i Thomasa (1999). Po burzliwym rozwodzie nastąpił równie burzliwy związek Mela z rosyjską modelką Oksaną Grigorjewą, którego owocem, oprócz głośnego procesu sądowego i zszarganej reputacji Gibsona, jest córka Lucia (2009). Z Oksaną nie wyszło, ale Mel nie ustaje w staraniach i w zeszłym roku został ojcem Larsa (2017). Matką chłopca jest aktualna partnerka aktora, Rosalind Ross.

Zack Snyder – 7 dzieci

Reżyser i scenarzysta (300, Człowiek ze stali, Watchmen. Strażnicy) legitymuje się przychówkiem w liczbie siedmiu sztuk. Po jego domu biegają Olivia, Willow, Eli, Ezekiel, Jett, Sage i Cash. Olivia jest owocem związku z pierwszą żoną – Denise. W trakcie trwania małżeństwa para podjęła decyzję o adopcji kolejnej dwójki – Willow i Eli. Zack i Denise mieli jeszcze jedną córkę – Autumn. Niestety, w zeszłym roku doszło do tragedii – dziewczyna odebrała sobie życie. Ezekiel i Jett pochodzą ze związku Snydera z Kirsten Elin, a Sage i Cash zostali adoptowani przez Zacka oraz jego obecną żonę, Deborę.

Clint Eastwood – 7 dzieci

Clint Eastwood z synem Scottem
Clint Eastwood z synem Scottem

Zważywszy na wiek Clinta, nie należy się dziwić, że wszystkie jego dzieci są już dorosłe. Najstarsza jest Kimber (1964), której matką jest Roxanne Tunis. Małżeństwo z Maggie Johnson dało Clintowi dwójkę dzieci: Kyle’a (1968), który jest muzykiem, i Alison (1972), która próbuje swoich sił jako reżyser, aktorka i projektantka mody. Jacelyn Reeves z kolei jest matką Scotta (1986), którego niesamowite podobieństwo do słynnego ojca zadziwia, otwierając mu drogę do kariery modela, oraz Kathryn Reeves (1988). Pozostałe dzieci to Francesca (1993) oraz Morgan (1996). Clint znany jest z tego, że z wszystkimi swoimi dziećmi utrzymuje dobre stosunki, co w artystycznym światku nie jest wcale takie oczywiste i częste.

Agnieszka Stasiowska

Agnieszka Stasiowska

W filmie szuka różnych wrażeń, dlatego nie zamyka się na żaden gatunek. Uważa, że każdy film ma swojego odbiorcę i kiedy nie przemawia do niej, na pewno trafi w inne, bardziej skłonne ku niemu serce.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA