search
REKLAMA
Zestawienie

Najpopularniejsze MEMY z serialu GRA O TRON

Łukasz Budnik

27 listopada 2020

REKLAMA

W ostatnich miesiącach sporo mówiło się o Grze o tron – powodem była premiera książki „Fire Cannot Kill a Dragon”, której autor – James Hibberd – porozmawiał z twórcami serialu i zebrał ciekawe historie zza kulis. Dziś skupimy się na innym aspekcie fenomenu serialu HBO – mianowicie na memach, które po sobie pozostawił.

Przyglądaliśmy się już twórczości internautów związanej z Gwiezdnymi wojnami, Avengers czy filmami Quentina Tarantino – dziś wymienimy najpopularniejsze wzory memów z serialu HBO. Podobnie jak zazwyczaj, wybór ograniczony został jedynie do tych obrazków, które stały się viralem, bowiem pojedynczych memów na podstawie Gry o tron powstały zapewne setki.

Imminent Ned / Brace Yourselves, Winter is Coming

To prawdopodobnie najpopularniejszy mem związany z Grą o tron, powstały niemal 10 lat temu, bo w sierpniu 2011 roku. Wykorzystuje oczywiście motto rodu Starków – „winter is coming” – będące jednocześnie tytułem pierwszego odcinka serialu i wykorzystywane przy okazji jego promocji. Sam mem działa na prostym schemacie – każe się przygotować na coś, co z pewnością wkrótce się rozpocznie. W 2018 sparafrazował go Donald Trump, wstawiając na Twittera obrazek z podpisem „Brace Yourselves, Sanctions are Coming”.


King Joffrey Choking

Śmierć Joffreya była dla widzów jedną z tych najbardziej satysfakcjonujących w całym serialu. Król został otruty, a przed zgonem w dramatyczny sposób dotykał szyi, dając do zrozumienia, że się dusi. Po premierze odcinka fotka promocyjna przedstawiająca ten gest została przez internautów wykorzystana jako materiał na mema, oczywiście humorystycznego – pozę Joffreya zinterpretowano na tę potrzebę jako oznakę głębokiego oburzenia, a dalej poszło już z górki.


Dany Kind of Forgot About the Iron Fleet

Ósmy sezon serialu był dla miłośników Gry o tron potężnym rozczarowaniem, a dziury fabularne i uproszczenia scenariuszowe rzucały się w oczy jak nigdy. Zastanawiano się na przykład, dlaczego Daenerys naraziła swoje smoki na atak floty Eurona (odcinek czwarty). Z wyjaśnieniem przyszedł w komentarzu do odcinka jeden z twórców serialu, David Benioff – otóż według niego Dany o Euronie zwyczajnie zapomniała. To koślawe tłumaczenie stało się obiektem kpin, a internauci zaczęli parafrazować je w różnych kontekstach.


Daenerys Targaryen Squint

W drugim odcinku ósmego sezonu Daenerys prowadzi rozmowę z Sansą Stark, a przebiega ona w spiętej atmosferze. W pewnym momencie Dany uśmiecha się do rozmówczyni – kadr z jej miną został po odcinku udostępniony na Twitterze z prośbą o podpisanie go. Internauci szybko zauważyli w obrazku potencjał na mema (proponując podpisy w stylu „tak biali ludzie uśmiechają się do mniejszości”), a nawet zestawiali minę Daenerys z bardzo podobnym grymasem Thora, znanym z filmu Thor: Ragnarok.


Where Is Gendry?

W trzecim sezonie serialu Gendry (Joe Dempsie) zostaje wypuszczony w morze na małej łódce – to jego ostatni występ aż do czasu sezonu siódmego. Nieobecność bohatera stała się przedmiotem żartów miłośników serialu, którzy sugerowali, że Gendry przez cały ten czas wiosłował, płynąc w nieznane i komentowali na przykład to, jak muskularny będzie, gdy zobaczymy go ponownie. Do zabawy dołączył sam Dempsie, który w 2014 umieścił tweeta o treści „wciąż wiosłuję…”.


Hello, This Is Daenerys

Tym razem mem powstały na podstawie zakulisowych zdjęć przedstawiających Emilię Clarke oraz Kita Haringtona rozmawiających przez telefony komórkowe na planie serialu. Można powiedzieć, że dla internautów zestawienie tych fotografii było samograjem – począwszy od lipca 2017, na Twitterze zaczęły pojawiać się rozmaite dialogi, które mogliby przeprowadzić Daenerys i Jon, gdyby w świecie Gry o tron istniały komórki.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA