search
REKLAMA
Ranking

Najbardziej WYCZEKIWANE filmy SUPERBOHATERSKIE według czytelników

Łukasz Budnik

22 marca 2020

REKLAMA

W zeszłym tygodniu zaprosiliśmy was do udziału w głosowaniu na najbardziej wyczekiwane filmy superbohaterskie. Do wyboru mieliście ponad 20 tytułów, zarówno z wyznaczonymi datami premiery, jak również wyłącznie zapowiedzianych. Większość waszych głosów otrzymało pięć produkcji, dlatego to właśnie one trafiły do poniższego rankingu. Tytuły te wyprzedziły między innymi Eternals, Czarną Wdowę oraz dwa filmy o Spider-Manie – kontynuację Spider-Mana Uniwersum i kolejną odsłonę przygód Pająka z MCU.

Bez dalszego przedłużenia – oto, jak prezentują się wyniki.

5. Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Fanowska grafika

Kontynuacja Doktora Strange’a będzie dwudziestym siódmym filmem całego uniwersum oraz czwartym filmem nadchodzącej fazy. Doctor Strange in the Multiverse of Madness ma być powiązany z dwoma serialami które zadebiutują na platformie Disney+ – Lokim oraz WandaVision. Elizabeth Olsen ponownie wcieli się w Scarlet Witch, która wraz ze Strange’em ma być główną bohaterką produkcji. Za kamerą kontynuacji miał stać twórca oryginału – Scott Derrickson, który zapowiadał, że film będzie mieć ton filmu grozy. Ostatecznie Derrickson zrezygnował z reżyserii (zostanie na stanowisku producenta) – zastąpi go prawdopodobnie Sam Raimi. Na tę chwilę premiera zaplanowana jest na 7 maja 2021 roku.

4. Wonder Woman 1984

To najbliższa premiera z tego zestawienia, zaplanowana na 5 czerwca, choć data ta siłą rzeczy wciąż stoi pod znakiem zapytania w związku z pandemią koronawirusa. Na tę chwilę studio Warner zapewnia, że Wonder Woman 1984 będzie miało premierę kinową i nie zostanie od razu udostępnione w streamingu. W kontynuacji przeboju z 2017 roku bohaterka grana przez Gal Gadot zmierzy się z dwoma nowymi przeciwnikami – Maxwellem Lordem (Pedro Pascal) oraz Cheetah (Kristen Wiig). Spotka też swoją miłość z czasów pierwszej wojny światowej – Steve’a Trevora (Chris Pine). Za reżyserię, podobnie jak w przypadku poprzedniej części, odpowiedzialna jest Patty Jenkins.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA