search
REKLAMA
News

Mark Hamill uważa, że zmiażdżony przez widzów program ze świata STAR WARS jest niedoceniany

Hamill w “Star Wars” wcielał się w Luke’a Skywalkera.

Łukasz Budnik

12 sierpnia 2023

Mark Hamill
REKLAMA

Mark Hamill znany jest ze swoich częstych interakcji z fanami w serwisach społecznościowych. Aktor często odnosi się do pytań zadawanych przez miłośników Star Wars lub po prostu odpowiada na ich posty. W zeszłym roku odtwórca roli Luke’a Skywalkera wyraził swoją własną niepopularną opinię na temat Gwiezdnych wojen, dołączając do zabawy na Twitterze.

Hamill stwierdził, że niesławny The Star Wars Holiday Special jest niedoceniony. Przypomnijmy, że to okolicznościowy program wyemitowany w 1978, rok po premierze Nowej nadziei, dziś będący wstydliwym rozdziałem w historii serii stworzonej przez George’a Lucasa. Twórca – który nie brał czynnego udziału w tworzeniu programu – nie chciał, aby w ogóle ujrzał on światło dzienne, a ostatecznie Holiday Special został wyemitowany tylko raz na stacji CBS i nigdy nie został oficjalnie wydany na nośnikach. Historia opowiada o podróży Hana Solo i Chewbacci na rodzinną planetę tego drugiego, gdzie spotyka się ze on ze swoją rodziną, aby celebrować tzw. Life Day. W program wpleciono też animowany segment, w którym po raz pierwszy w świecie Star Wars pojawia się Boba Fett.

Hamill wrócił do roli Luke’a Skywalkera w nowej trylogii Star Wars oraz w drugim sezonie The Mandalorian – scena z jego udziałem w serialu Disney+ wzbudziła zachwyt fanów. Luke pojawił się także w Księdze Boby Fetta, raz jeszcze wprawiając w radość miłośników Gwiezdnych wojen.

The Star Wars Holiday Special obejrzycie na YouTubie:

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA