search
REKLAMA
News

Powstaje dokument o kulisach niesławnego STAR WARS HOLIDAY SPECIAL. Zobaczcie zwiastun

Łukasz Budnik

19 listopada 2020

REKLAMA

Słyszeliście o Star Wars Holiday Special? To okolicznościowy program wyemitowany w 1978, rok po premierze Nowej nadziei, dziś będący wstydliwym rozdziałem w historii serii stworzonej przez George’a Lucasa. Twórca – który nie brał czynnego udziału w tworzeniu programu – nie chciał, aby w ogóle ujrzał on światło dzienne, a ostatecznie Holiday Special został wyemitowany tylko raz na stacji CBS i nigdy nie został oficjalnie wydany na nośnikach. 

Historia opowiada o podróży Hana Solo i Chewbacci na rodzinną planetę tego drugiego, gdzie spotyka się ze on ze swoją rodziną, aby celebrować tzw. Life Day. W program wpleciono też animowany segment, w którym po raz pierwszy w świecie Star Wars pojawia się słynny łowca nagród – Boba Fett. W przygotowaniu jest dokument na temat Holiday Special, zatytułowany A Disturbance in the Force. Jego autorzy, Jeremy Coon i Steve Koza, zapowiadają, że zagłębili się w powstanie programu i porozmawiali ze wszystkimi żyjącymi osobami, które brały udział przy jego tworzeniu, a dla fanów planują kilka niespodzianek. Dokument wciąż jest montowany, ale możemy obejrzeć jego zwiastun:

Oglądaliście Holiday Special? Jeśli nie, nadrobicie tę zaległość TUTAJ.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA