search
REKLAMA
Zestawienie

Lalki, wieszaki i CZASZKI DINOZAURÓW. Najdziwniejsze KOLEKCJE gwiazd kina

Szymon Skowroński

10 kwietnia 2020

REKLAMA

Ekscentryczne zachowania, nietypowe upodobania, dziwaczne preferencje… Gwiazdy kina to osobna kategoria ludzi. Bywa, że sukces uderza człowiekowi do głowy i zaczyna on realizować swoje najdziwaczniejsze zainteresowania. Z drugiej strony – wszystko jest dla ludzi. Przedstawiamy najdziwniejsze kolekcje gwiazd ekranu.

Johnny Depp – lalki 

Kariera Deppa zbudowana jest na dziwacznych postaciach, wyglądających i zachowujących się jak przybysze z innych światów. Wśród wcieleń aktora znajdziemy reżysera o transwestyckich ciągotach, potwora z nożyczkami zamiast palców, demonicznego golibrodę z fryzurą a’la Meryl Streep czy też amatorską odsłonę Bustera Keatona. W wielu odsłonach Depp sam wygląda jak lalka – nie dziwi zatem upodobanie aktora do kolekcjonowania tego typu zabawek. Jak się okazuje, to nietypowe hobby ma też swoją bardzo praktyczną stronę. Depp przyznaje, że bardzo często bawił się lalkami ze swoją córką, a podczas tych zabaw ćwiczył zmiany głosu, co pomogło mu potem w przygotowaniach do ról. Kiedy córka wyrosła z zabaw, Depp postanowił zatrzymać lalki i przechować je dla swoich wnuków. Oprócz lalek Depp posiada zbiory pamiątek i przedmiotów związanych z osobami Huntera Thompsona i Jacka Kerouaca, a także… kolekcję zwierzęcych szkieletów. 

Leonardo DiCaprio – figurki z Gwiezdnych wojen i inne zabawki 

Przez wiele lat DiCaprio walczył z wizerunkiem wiecznego chłopca o rozmarzonym spojrzeniu, na który zapracował szeregiem ról w filmach takich jak Przetrwać w Nowym Jorku, Chłopięcy świat czy Titanic. Nawet mimo pierwszych występów u Martina Scorsese wydawało się, że nie jest poważnie traktowany przez część widowni i krytyków. Zwrotem w jego karierze był rok 2006, kiedy wystąpił w Infiltracji oraz Krwawym diamencie – poważne, dojrzałe role postaci z głębokim rysem psychologicznym w końcu wywindowały go do aktorskiej pierwszej ligi. Co ciekawe, w tym samym roku aktor postanowił wystawić na aukcje charytatywne sporą część swojej ogromnej kolekcji figurek składającej się z zabawek przedstawiających postacie z Gwiezdnych wojen, uniwersum He-Mana oraz popularnych szczególnie w Stanach GI-Joe.

Amanda Seyfried – wypchane zwierzaki

amanda-seyfried

„Wszyscy czasem szalejemy” – mówi w Psychozie Anthony Perkins do Janet Leigh w otoczeniu wypchanych zwierząt zwiastujących jego prawdziwą naturę. Czy Seyfried jest szalona – nie mnie oceniać, ale podobnie jak Norman posiada urokliwą kolekcję martwych, zakonserwowanych zwłok zwierząt. W każdej ze swojej posiadłości trzyma kilku pupilów, a wśród nich: jelenia o nazwie Sha’ Dynasty, sowę Beatrix, kurę Lindę, a także konia Antoine’a Woodberry’ego oraz zebrę Kevina Sparkle. Tego ostatniego otrzymała od Setha McFarlane’a po zakończeniu zdjęć do drugiej części Teda

Avatar

Szymon Skowroński

REKLAMA