search
REKLAMA
News

Kto z obsady serialu PRZYJACIELE miał najwięcej czasu ekranowego? Sprawdźcie

Którego z przyjaciół oglądaliśmy najwięcej?

Łukasz Budnik

14 lipca 2023

REKLAMA

Choć od zakończenia serialu Przyjaciele minie w przyszłym roku 20 lat, sitcom wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością. Wyemitowany w 2021 roku program Spotkanie po latach wywołał wiele dyskusji i przyciągnął widzów, którzy z sentymentem oglądali aktorów spacerujących po dawnych planach i wspominających czasy kręcenia serialu. 

Choć twórcy poświęcali podobną uwagę wszystkim postaciom, niektóre z nich miały więcej czasu ekranowego. Która najwięcej? Sprawdzono to za pomocą algorytmu opracowanego tak, aby rozpoznawał twarze. Rezultat? Na przestrzeni całego serialu to Ross grany przez Davida Schwimmera pojawiał się na ekranie najczęściej. Tuż za nim uplasowała się Rachel (Jennifer Aniston), a później Chandler (Matthew Perry). Na kolejnych miejscach byli Joey (Matt LeBlanc) oraz Monica (Courteney Cox), a na końcu Phoebe (Lisa Kudrow). Poniżej filmik, na którym zobaczycie, jak zmieniała się ilość czasu ekranowego wraz z przebiegiem serialu (pamiętajmy jednak, że w związku z tym, że liczył to automat, wyliczenia mogą nie być w stu procentach prawidłowe).

W 2017 roku w sieci pojawiło się nawet bardziej zaawansowane badanie, w którym wyliczono między innymi, ile kwestii miała dana postać w serialu lub ile razy pojawiała się na ekranie (osobno sama i w towarzystwie). Także wyniki tego badania wskazują na to, że to właśnie Schwimmera w roli Rossa oglądaliśmy w Przyjaciołach najwięcej.

Dokładne wyniki wspomnianego wyżej badania zobaczycie tutaj.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA