search
REKLAMA
News

Sprawdzono, kto jest najpopularniejszym filmowym ZŁOCZYŃCĄ

Łukasz Budnik

19 maja 2020

REKLAMA

Na przestrzeni lat kinematografia dała nam całe mnóstwo interesujących złoczyńców, którzy uprzykrzali życie protagonistom. Nierzadko to właśnie ci źli najbardziej zapadają nam w pamięć i kojarzą się z daną produkcją. Który z nich jest najpopularniejszy? Sprawdzili to przedstawiciele portalu ToppCasinoBonus.com, tworząc listę pięćdziesięciu słynnych złoczyńców.

Lista została sporządzona na podstawie kilku kryteriów: procenta pozytywnych recenzji najsłynniejszego filmu z udziałem danej postaci (na portalu Rotten Tomatoes), liczby miesięcznych wyszukiwań w Google oraz miesięcznej liczby odsłon strony bohatera na Wikipedii. Pierwsza trójka nie jest chyba zaskoczeniem – numerem jeden okazał się Thanos, z którym Avengers mierzyli się w Wojnie bez granic oraz Końcu gry i który tymczasowo pozbawił życia połowy istot we wszechświecie. Tuż za nim plasują się Darth Vader i JokerMrocznego Rycerza, a jeszcze dalej Lord Voldemort i Kylo Ren.

W dalszej części listy znajdziemy kilku przeciwników znanych z horrorów, jak również chociażby Biffa Tannena z Powrotu do przyszłości oraz HALa z 2001: Odysei kosmicznejTUTAJ możecie zapoznać się z całą listą. Warto zajrzeć w zakładkę, w której zobaczymy najpopularniejszego złoczyńcę w danym kraju – okazuje się, że w Polsce najpopularniejszy jest Joker

Którego przeciwnika wy lubicie najbardziej?

Fotka główna: CBR

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA