search
REKLAMA
News

Ile razy w filmach MCU wypowiedziano frazę “THE AVENGERS”? Fan stworzył kompilację

Jak często bohaterowie MCU wspominali w filmach nazwę “The Avengers”?

Łukasz Budnik

23 czerwca 2022

avengers czas ultrona
REKLAMA

Fani MCU na różne sposoby analizują dotychczasowe filmy z serii – między innymi sprawdzają, które postaci miały w nich najwięcej czasu ekranowego. Jeden z nich postanowił zaś sprawdzić, ile razy pada w nich nazwa “The Avengers”.

Zarejestruj się na Disney+

 

Po raz pierwszy określenie to usłyszeliśmy już w 2008 roku w scenie po napisach Iron Mana; wówczas wypowiedział je Nick Fury, który odwiedził Tony’ego Starka, aby porozmawiać z nim o projekcie. Kolejny raz nazwa “The Avengers” padła jednak dopiero w pierwszym filmie poświęconym tej grupie superbohaterów, kończącym pierwszą fazę uniwersum. Łącznie w dotychczasowych 28 filmach frazę “The Avengers” słyszeliśmy 63 razy. Kompilację (z uwzględnieniem scen z Doktora Strange’a w multiwersum obłędu) obejrzycie poniżej. Autor nie brał pod uwagi seriali Disney+.

Ostatni dotąd film z serii Avengers (Avengers: Koniec gry) zadebiutował w 2019 roku. Na ten moment nie wiadomo, czy i kiedy doczekamy się kolejnego. Najbliższą premierą MCU jest Thor: Miłość i grom, który trafi na ekrany 8 lipca. Po nim zadebiutuje Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu z premierą w listopadzie.

Filmy MCU możemy oglądać na Disney+. 

Zarejestruj się na Disney+

 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA