search
REKLAMA
Znalezione w sieci

Jak powstawał GAMBIT KRÓLOWEJ. Materiał o kulisach serialu Netflixa

Łukasz Budnik

10 grudnia 2020

the queens gambit ending
REKLAMA

Gambit królowej, serialowa adaptacja powieści Waltera Tevisa z 1983 roku, jest dziś jedną z najlepiej ocenianych produkcji na Netfliksie. Anya Taylor-Joy wciela się w Beth Harmon, genialną szachistkę, która pnie się na szczyt, jednocześnie zmagając się z uzależnieniem. Rolę jej największego przeciwnika, Rosjanina Borgova, gra nasz rodak – Marcin Dorociński. 

Stworzona przez Scotta Franka produkcja pobiła rekord w kategorii najchętniej oglądanego fabularnego serialu limitowanego w serwisie. Według Netflixa w ciągu 28 dni Gambit królowej obejrzano w 62 milionach gospodarstw domowych. W 92 krajach produkcja znalazła się w dziesiątce najchętniej oglądanych, a w 63 zajęła pierwsze miejsce. To nie wszystko – powieść Waltera Tevisa wzbudzała po premierze takie zainteresowanie, że trafiła na listę bestsellerów New York Times, a ponadto coraz więcej ludzi sięga po same szachy. Popularność serialu idzie w parze z doskonałymi opiniami ze strony widzów i krytyków.

Tymczasem Netflix opublikował materiał zza kulis serialu, który możecie obejrzeć poniżej. Zapraszamy!

Zachęcamy także do lektury tekstu o ukrytych detalach w serialu.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA