search
REKLAMA
News

Jak mógłby wyglądać LIAM HEMSWORTH w roli Geralta w “Wiedźminie”? Zobaczcie fanowską grafikę

Liam Hemsworth zastąpi Henry’ego Cavilla w czwartym sezonie.

Łukasz Budnik

10 listopada 2022

cavill hemsworth
REKLAMA

Na początku listopada dowiedzieliśmy się, że Wiedźmin został przedłużony na czwarty sezon, jednak Henry Cavill nie powtórzy w nim roli Geralta. Aktora zobaczymy ostatni raz w nakręconym już trzecim sezonie, a później zastąpi go Liam Hemsworth.

Oficjalne przyczyny odejścia Cavilla nie zostały podane, jednak wkrótce zaczęły pojawiać się pogłoski, że po pierwsze ma to związek z jego powrotem do roli Superman, a po drugie z faktem, że jego wizja serialu rozmijała się z tym, jak postępują scenarzyści (jako fan Wiedźmina, aktor chciał wiernej adaptacji, tymczasem twórcy pozwalali sobie na większą swobodę). Według portalu Redanian Intelligence, Cavill nie zamierzał wracać już na trzeci sezon, zatrzymano go jednak znacznie większą gażą.

Popularność w sieci zyskuje ostatni fanowska grafika, która pokazuje, jak może wyglądać Liam Hemsworth w roli Geralta. Znajdziemy ją na profilu 83pixelstudios.

Przypomnijmy, że na portalu Change.org aktywna jest petycja o to, by wymienić scenarzystów serialu i zatrzymać Cavilla. Jej autor pisze, że sam Andrzej Sapkowski mówił o tym, że aktor zawsze będzie twarzą Geralta, a twórcy serialu podjęli świadomą decyzję, by postąpić wbrew fanom. Według twórcy petycji, scenarzyści nie znoszą materiału źródłowego, w przeciwieństwie do Cavilla. Autor chce pokazać twórcom, że żaden prawdziwy fan Wiedźmina nie będzie oglądać serialu po tym, jak obsadę opuści Cavill. Na ten moment petycję podpisało ponad 195 tysięcy osób, a kolejne przybywają z każdą sekundą.

Cavill pierwszy raz wcielił się w Geralta w 2019 roku, gdy zadebiutował pierwszy sezon serialu. Od tamtej pory doczekał się już dwóch (trzeci ma zadebiutować w okolicy lata 2023), a na swoją premierę czeka także prequel Wiedźmin: Rodowód krwi, który trafi na Netflixa 25 grudnia. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA